CHIP TUNING ZRYCHLENI ELEKTROKOLA

AUTHOR Elevation 2017

Fenomenální model Elevation, s kvalitním motorem pro MTB - Shimano STEPS E6000.

K tomuto elektrokolu celoroční bezplatný servis, formátování
a kontrola baterie ZDARMA!
Více informací najdete zde.

Tento produkt se již bohužel nevyrábí. Vyberte si jiný model z dané kategorie
ROK SERVISU ZDARMA
Garance na baterii bez omezení km
GARANČNÍ PROHLÍDKA JE U NÁS ZDARMA
ZÁRUKA 10 LET NA RÁM ZDARMA
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY NA TRHU

 • Uživatelskou přívětivost špičkového středového motoru Shimano Steps a lehký duralový rám zde doplňuje příkladná ovladatelnost a pohodlná jízdní pozice.
   
 • Za zmínku jistě zaslouží rovněž kevlarové pláště Vittoria e-Goma koncipované přímo pro terénní biking.
   
 • O komfort jezdce se stará lehká vzduchová odpružená vidlice RST F1RST, vše dokreslují výkonné kotoučové brzdy TRP Slate, závodní měnič Deore XT a další vysoce kvalitní díly.
   
 • Před koupí vám může kolo přiblížit manuál.


 

 

Kalkulačka dojezdu elektrokola

Celková hmotnost jezdce (vč. výbavy)
80
kg
Převažující profil trasy
Kapacita baterie
Dojezd
Pro jezdce o hmotnosti 80 kg bude s kapacitou baterie Wh při jízdě s maximální asistencí po převážně dojezd na tomto elektrokole přibližně
km
(na konkrétní celkový dojezd má dále vliv nastavení módu asistence, technický stav elektrokola, stáří baterie, teplota okolí, protivítr a technika jízdy)

HORSKÉ ELEKTROKOLO S VELKOU VÝDRŽÍ. Silný motor a vysokokapacitní baterie vám pomohou zdolat i ty nejprudší kopce. Horská elektrokola se

 

 

SHIMANO E6000 je nejlehčí středový motor na trhu s hmotností pouze 3,1 kg. Inteligentní asistence poskytuje velmi přirozený dojem z jízdy. Je určen převážně pro cestovní a sportovní elektrokola. Motor nabízí též mód WalkAssist, kdy podporuje při tlačení ekola do kopce.

 

 

Nejznámější česká značka jízdních kol AUTHOR je vyhlášená kvalitou zpracování a to platí i pro elektrokola. V nabídce elektrokol AUTHOR jsou model s pohonem Shimano E6000 a E8000 a Bafang. V ekolo.cz nabízíme vybraný sortiment elektrokol AUTHOR s plným servisem s diagnostikou.

 

 

Typ pohonu SHIMANO Steps DU-E6001 250W
Kapacita a typ baterie SHIMANO BT-E8010 Li-lon 500 Wh(14Ah)
Typ a materiál rámu 6061 27.5"
Přední vidlice RST F1RST 27.5 15 TRL vzduchová 15 mm pevná osa dálkově uzamykatelná (120 mm)
Řazení a přehazovačka SHIMANO Deore (10)/SHIMANO XT
Typ a značka brzd TRP Slate 4 kotoučové hydraulické (7" kotouče)
Pláště VITTORIA e-Goma kevlar 27.5" x 2.40"
Hmotnost vč. baterie 20,4 Kg

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)

Je zcela zbytečné představovat české veřejnosti značku Author, po léta lídra na domácím kolbišti, značku skutečně ryze a původně českou. V nabídce má přes stovku modelů jízdních kol a elektrokola mezi nimi chybět nemůžou. Překvapí jen letošní úzká nabídka pouhých pěti modelů - dvou krosů, dvou touringů a jediného MTB. Už pro rok 2018 však Author chystá invazi pod praporem "elektro".

Jediným horským elektrokolem Author je právě testovaný Elevation, velice slušně vybavený univerzál do terénu za velmi příjemnou cenu. Platformou mu je rámová konstrukce pro kola o velikosti 27,5"

Jak to viděli testovací jezdci

 • Vojtěch (23, biker, MTBO, maratony): Dobré převody pro jízdu bez motoru, pozvolný nástup i pozvolnější hrana při konci asistence.

 • Marek (51, hobby cyklista): Bez výhrad, neměl jsem pocit, že by motor zabíral málo. Nezdálo se tvrdé, možná má trochu hlučnější motor, ale vlastně jsem o kole pod sebou nevěděl, což je správně.

 • Ilona (33, hobby cyklistka): Hlučnější motor, kolo působí lehce, při jízdě po rovině jsme se snažila šlapat rovnoměrně, přesto jsme měla dojem, že motor přidává jakoby ve vlnách.

 • Petr (34, MTB enduro): Solidní vidlice, pocitově příjemná menší hmotnost, tvrdý rám, ve srovnání s ostatními docela hlučný motor.
   

VERDIKT: Milovníci značky Author neudělají špatně, pokud hledají základní horské kolo s elektromotorem. Elevation je sázkou na jistotu.
 

zdroj: Velký test elektrokol společnosti ve spolupráci s Aktuálně.cz