JEDEME NA 100%. SERVIS BEZ OBJEDNÁNÍ. PRO TEST A NÁKUP ELEKTROKOLA REZERVACE ONLINE ZDE.

GIANT TRANCE X E+ 1 PRO 29


Předobjednávka. Využijte nákup za zvýhodněnou cenu. 
Předpokládaný termín naskladnění: Únor - Duben 2021.

Sleva za nákup 2 a více elektrokol: 5%

Vyberte si z variant: info

Proč toto ekolo?

ROK SERVISU ZDARMA
DOPRAVA ZDARMA 100% SLOŽENÉ KOLO
MÁTE 30 DNŮ NA VÝMĚNU ZDARMA
GARANČNÍ PROHLÍDKA JE U NÁS ZDARMA
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY NA TRHU

NOVINKA V ELEKTROKOLECH 2021!

TECHNOLOGIE:
- ALUXX SL Aluminum
- Advanced Forged Composite
- Maestro Suspension
- Hybrid Cycling Technology
- SyncDrive Pro Yamaha
- SmartAssist
- EnergyPak Smart 625
- EnergyPak Plus (jako volitelné příslušenství)
- RideControl Ergo
- RideControl E-bike App
- Giant Tubeless System


Oblíbený model Trance E+ se mění na Trance X E+ 29, což v praxo znamená, že odstává 29" kola., přičemž zdvih zůstal zachován a stejné hodnotě, jako měl Trance E+, tedy 150 mm vpředu a 140 mm vzadu. Díky motoru SyncDrive Pro Yamaha máte k dispozici podporu až 360 % a integrovaná baterie EnergyPak Smart disponuje kapacitou zvýšenou na 625 Wh.

Nový model Trance X E+ Pro 29 je postaven na hliníkovém rámu ALUXX SL s karbonovým horním vahadlem a prostřednictvím odpružení Maestro posskytuje 140 mm zdvihu. O tlumení nerovností vpředu se stará vzduchová vidlice se zvihem 150 mm. Středový motor SyncDrive Pro Yamaha přináší vysoký točivý moment 80 Nm a nabízí podporu až 360 %. Kromě pěti jízdních režimů, které volíte manuálně, máte k dispozici také plně automatické nastavení výše podpory (režim SmartAssist). Energii si motor bere z lithiové baterie EnergyPak Smart 625 Wh, která je plně integrovaná a najdete ji zespodu dolní rámové trubky. Pro velmi rychlé nabíjení baterie dostáváte ke kolu 6 ampérovou nabíječku SmartCharger. Rám kola je navíc připraven pro instalaci druhé baterie EnergyPak Plus, která přidá dalších 250 Wh pro ještě yšší dojezd (tato baterie je nabízena samostatně jako volitelné příslušenství). Ovládací jednotka Giant RideControl Ergo umožňuje dodatečnou instalaci kompatibilního displeje, který je nabízen jako volitelné příslušenství. Díky Bluetooth konektivitě pak můžete vaše kolo spárovat s aplikací Giant RideControl pro chytré telefony (Android a iOS) - tato aplikace nabídne další užitečné funkce, jako například přesný stav baterie, možnost upravit výši podpory ve všech jízdních režimech podle vašich preferencí, záznamy o vašich jízdách nebo fitness funkce včetně analýzy vašeho výkonu. Konektivita ANT+ umožní propojit e-bike i s některými zařízeními, které využívají tento moderní komunikační protokol (cyklopočítače, sportovní navigace a sporttestery). Pokud jde o výbavu kola, má řazení 1x12 s širokým rozsahem převodů, chybět nesmí teleskopická sedlovka s ovládáním na řídítkách a pro vyšší komfort i bezpčnou jízdu v terénu jsou důležité také širší ráfky a pláště - model proto má bezdušové pláště v rozměru 2,6" na ráfcích a o vnitří šířce 30 mm.


VYSOKÝ VÝKON A DLOUHÝ DOJEZD
Středový motor SyncDrive Pro Yamaha poskytuje vysoký točivý moment 80 Nm a podporu až 360 %. Plně integrovaná lithiová baterie EnergyPak Smart nabízí kapacitu 625 Wh. Mimořádně rychlé nabíjení umožní 6 ampérová nabíječka SmartCharger. Rám kola je navíc připraven pro instalaci druhé baterie EnergyPak Plus, která přidá dalších 250 Wh pro ještě vyšší dojezd (tato baterie je nabízena jako volitelné příslušenství).


AUTOMATICKÝ REŽIM SMARTASSIST
Kromě pěti manuálně volených jízdních režimů máte k dispozici také plně automatický režim SmartAssist, ve kterém systém sám vyhodnocuje, jako míru podpory má motor dodat. Pomáhá mu v tom 6 senzorová technologie PedalPlus, která ke čtyřem základním senzorům přidá ještě senzor zrychlení (akcelerometr) a senzor náklonu. 


SKVĚLÉ ODPRUŽENÍ MAESTRO
Plně aktivní odpružení Maestro, které u tohoto modelu poskytuje 140 mm zdvihu, je citlivé ke všem typům nerovností, jízda v terénu tak bude mnohem příjemnější a zábavnější. A navíc u tohoto systému, který funguje na principu virtuálního (plovoucího) středu otáčení zadní stavby, nedochází k nežádoucímu pohupování při šlapání - díky omu při jízdě neztrácíte energii a jedete plynuleji, rychleji a s menší námahou.

 

 

 

Klikněte pro zobrazení kalkulačky dojezdu

Kalkulačka dojezdu elektrokola

Celková hmotnost jezdce (vč. výbavy)
80
kg
Převažující profil trasy
Kapacita baterie
Dojezd
Pro jezdce o hmotnosti 80 kg bude s kapacitou baterie Wh při jízdě s maximální asistencí po převážně dojezd na tomto elektrokole přibližně
km
(na konkrétní celkový dojezd má dále vliv nastavení módu asistence, technický stav elektrokola, stáří baterie, teplota okolí, protivítr a technika jízdy)


Americko - Tchaj-wanská značka GIANT se pyšní titulem největšího výrobce jízdních kol na světě. Elektrokoly se GIANT začal zabývat jako jeden z prvních již v roce 2006 a dnes přináší širokou paletu trekingových a eMTB modelů té nejvyšší kvality a nejlepších technologií. V roce 2017 byla GIANTem uvedena na trh specifická nabídka elektrokol pouze pro ženy pod značkou LIV. ekolo.cz se pyšní statusem největšího prodejce elektrokol GIANT na českém trhu.

Středový motor

Giant SyncDrive Pro

 

Středové elektromotory Giant SyncDrive s výkonem 250 W jsou výsledkem úzké spolupráce společnosti Giant s lídrem v oblasti elektromotorů – společností Yamaha, což je zárukou jejich vysoké kvality a spolehlivosti.

I přes kompaktní velikost přinášejí vysoký točivý moment až 80 Nm, který se projeví už při rozjezdu. Důležitá je také jejich okamžitá odezva – motor se rozběhne, jakmile se opřete do pedálů. Takto rychlá odezva se projeví nejen při akceleraci, ale také v prudkých stoupáních, kdy spoléháte na to, že vás kolo „vytáhne“ nahoru.

Motory SyncDrive produkují proporcionální a lineární podporu, jejich chod je předvídatelný, hladký a tichý, zkrátka jako přirozené navýšení vaší vlastní energie.

 


Giant SyncDrive Pro

SyncDrive Pro

  • kompaktnější a lehčí než motor Sport (o 13 % menší, o 380 g lehčí – hmotnost 3,1 kg)
  • vysoký točivý moment 80 Nm
  • 100 % točivého momentu už od počáteční rychlosti
  • 4-senzorová technologie Giant PedalPlus
  • 5 jízdních režimů, podpora 100 – 360 %
  • možnost vlastního nastavení jízdních režimů (pomocí mobilní aplikace RideControl)
  • rychlejší odezva - 190 ms (motor Sport má 500 ms)
  • vyšší maximální kadence - 120 otáček za minutu (motor Sport má 110)
  • vyšší točivý moment v režimu walk assist - 60 Nm (motor Sport má 18,8 Nm)
  • ISIS osa 128 mm a standardní Q faktor 168 mm (motor Sport má čtyřhran)

 

 

Typ motoru středový
Výkon - nominální 250 W
Max. točivý moment 80 Nm
Režimy podpory Eco
Basic
Active
Sport
Power
Maximální kadence Eco: 110 rpm 
Basic: 110 rpm 
Active: 120 rpm 
Sport: 120 rpm 
Power: 120 rpm
Úroveň asistence motoru Eco: 100 %
Basic: 175 %
Active: 250 %
Sport: 300 %
Power: 360 %
Napětí 36 V
Senzor 4-senzorová technologie Giant PedalPlus
Max. rychlost asistence 25 km/h
Váha 3,1 kg

 

Motory Giant SyncDrive Yamaha.jpg

 

 

Skvělé odpružení Maestro

Odpružení Maestro je plně aktivní a vysoce citlivé, jízda v terénu tak bude příjemnější a zábavnější. Tento systém funguje na principu virtuálního (plovoucího) středu otáčení zadní stavby, což eliminuje nežádoucí pohupování při šlapání.

 

Odpružení Maestron od Giant

 

Nastavitelná geometrie Flip-Chip

Flip chip umožňuje jezdcům rychle upravit geometrii jejich horského kola vybaveného Maestro, aby lépe vyhovovalo tomu, jak a kde jezdí. Umožňuje jezdcům měnit úhel hlavové trubky, úhel sedlové trubky a výšku středového složení pomocí excentrické podložky umístěné v horním vahadle.

Úhel hlavové trubky můžete mít strmější nebo položenější (66,5° / 65,8°), což má vliv také na úhel sedlové trubky (77,8° / 77,0°) a projeví se to i na výšce středu šlapání (BB drop je 30 nebo 40 mm). Zatímco strmější úhel vidlice je vhodný pro výjezdy, položenější vidlice zlepší stabilitu kola ve sjezdech.

 

 

JAK TO FUNGUJE?

Odpružení Maestro od Giant

 

1 - VYSOKÁ POLOHA

Když je flip chip ve vysoké poloze, úhel hlavové trubky je o 0,7 stupně strmější, úhel sedlové trubky o 0,8 stupně strmější a výška spodní konzoly je o 10 mm vyšší.

Z pohledu jízdy umožnuje strmější úhel hlavové trubky a strmější úhel sedlové trubky jezdci dosáhnout agresivnější polohy. Vyšší spodní konzole také zlepšuje vůli pedálu a umožňuje jezdcům šlapat po skalnatém a kamenitém terénu s menší kadencí šlapání.

Vysoká poloha je doporučeným nastavením pro pomalejší, těsnější a techničtější terén.

 

2 - NÍZKÁ POLOHA

Když je flip chip v nízké poloze, úhel hlavové trubky se posune, aby se zmenšil o 0,7 stupně, úhel sedlové trubky se posune, aby se zmenšil o 0,8 stupně, a výška spodní konzoly je o 10 mm nižší.

Díky útlumu hlavové trubky a úhlu sedlové trubky dává e-kolu větší stabilitu při rychlosti a větší jistotu v strmějším terénu umístěním předního kola o něco dále před jezdce. Nižší výška středového složení navíc snižuje těžiště kola a jezdce, čímž je při vysokých rychlostech ještě stabilnější.

Nízká poloha je ideální pro rychlejší a otevřenější terén.

 

 

 

Navíc k elektrokolu:

 


 

Nejvíce elektrokol na jednom místě = ekolo.cz

Parametry

Typ pohonu Giant SyncDrive Pro, powered by Yamaha
Ovládání Giant RideControl Ergo
Kapacita a typ baterie Giant EnergyPak Smart 625 Wh, Giant EnergyPak Plus range extender compatible
Velikosti rámu S, M, L, XL
Typ a materiál rámu ALUXX SL Aliminum, 140 mm Maestro Suspension System, ´Boost´ 148x12QR, ISS
Přední vidlice Fox 36 Float Performance Elite, 150 mm, FIT4, Boost 110x15QR
Počet převodů 1 x 12
Řazení Shimano Deore XT, 12-speed I-spec EV
Přehazovačka Shimano Deore XTR, 12-Speed, Shadow+
Přesmykač MRP 1X custom "V3" TR chain guide
Přední brzdy Shimano Deore XT, BR-M8120, 4-piston, hydraulic, 203 mm
Zadní brzdy Shimano Deore XT, BR-M8120, 4-piston, hydraulic, 203 mm
Kliky Praxis Wave 36 zubů Cold Forged 4130 premium steel, Praxis e-Cadet+ crankarm
Kazeta Shimano CS-M7100-12, 10-51 zubů, 12-Speed
Představec Giant Contact SL 35
Řetěz KMC e.12 Turbo, EcoProteq
Řidítka Giant Contact 35 Trail, 35 x 780 mm
Sedlo Giant Romero Trail
Sedlovka Giant Contact Switch, dropper, 30,9 mm
Nosnost 120 kg
Ráfky Giant e-TR1 29, Tubeless ready
Přední náboj Giant e-TR1 110x15 mm
Zadní náboj Giant e-TR1 148x12 mm Thru-axle
Pláště Maxxis Assegai 29x2,6" foldable, Tubeless, EXO
Pedály Flatpedal
Dráty Giant e-TR1
Displej Wireless display compatible
Brzdové páky Shimano Deore XT, BL-M8100 I-spec EV

Dotazy

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)