OSOBNÍ VÝDEJ Z E-SHOPU V PROVOZU OD PONDĚLÍ DO SOBOTY!  PROSÍM, REZERVUJTE SI VÁŠ INDIVIDUÁLNÍ TERMÍN ZDE

SATELITNÍ ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA

Dohled na <a href=elektrokola" src="/uploads/assets/images/wimb1.jpg" style="width: 300px; height: 288px; border-width: 0px; border-style: solid; float: right; margin: 10px;" />

Systém pro sledování a hlídání elektrokola

Konečně vám, po mnoha letech testování, ve spolupráci se společností Autodohled, můžeme nabídnout perfektně funkční a dostupné zabezpečení vašeho elektrokola prostřednictvím bezdrátového a satelitního trackingu.

V současné době lze provést instalaci (vestavbu) do jakéhokoli elektrokola Agogs od roku 2014, do většiny modelů elektrokol od Leader Fox a Apache a Crussismotory Bafang a též do dalších modelů e-kol, po předchozím zjištění v našem servisu.

Po instalaci je zařízení v e-kole zcela skryto a nevyžaduje ze strany majitele žádnou údržbu ani dobíjení. Tím se toto řešení liší od stávajících pokusů některých na trhu, které mají buď externě instalované trackery, či skryté, ale s nutností pravidelného dobíjení.  Zařízení je aktivní po celou dobu kdy je elektrokolo parkováno i užíváno, případně jej lze vzdáleným příkazem „uspat“. Tyto vlastnosti považujeme z hlediska praktického fungování za naprosto zásadní.
 

Co EbikeWatch (EW) nabízí?
 

 1. Sledování pohybu elektrokola. Jakmile se elektrokolo začne pohybovat, a to i v případě, že není aktivován elektropohon, EW začne předávat do centrálního serveru data o své poloze.
   
 2. Varování. V případě, že je nastaven ze strany uživatele hlásič, lze při zahájení pohybu, při překročení vytyčených hranic (geofencing), při překročení maximální rychlosti zaslat majiteli nebo provozovateli elektrokola hlášení, a to formou SMS, volání nebo rychlé zprávy do Messengeru nebo Telegrafu. V blízké budoucnosti nabídneme též aplikaci pro Android a iOS.  
   
 3. Správa tras. Na zabezpečeném webovém rozhraní má majitel elektrokola (případně správce flotily elektrokol) perfektní přehled o zrealizovaných trasách, ujeté vzdálenosti, rychlosti, terénu atd.  Data lze automaticky zasílat do emailu ve formě všech známých formátů, nebo je pravidelně generovat jako Knihu jízd do PDF. 


Náklady na používání EW:

Instalace zařízení

 • Je prováděna Servisem ekolo.cz cca do 5-8 pracovních dnů.
 • Cena instalace hardware je 3.990 Kč (3.297 Kč bez DPH).  
 • V případě instalace do flotily (od 4 kusů) - sleva 15%.
 • Případná de-instalace zařízení (v případě ukončení čerpání služby) stojí 500 Kč vč. DPH.

Služba sledování 

 • ekolo.cz zprostředkuje uzavření smlouvy mezi společností Autodohled s.r.o. a klientem. 
 • Cena služby je 240 Kč / měsíc (199 Kč / měsíc bez DPH) a lze ji objednat na individuálně zvolené období.
 • Při uzavření smlouvy na 12 měsíců lze službu na 4 měsíce (zimní období) bezplatně suspendovat. Cena za rok pak je 1.920 Kč (1.587 bez DPH).
 • Při instalaci EbikeWatch nabízíme slevu 20% na Pojištění elektorkola.


Dostupnost

Sledování a komunikace s cloudem probíhá kdekoli na světě, kde je pokrytí GSM signálem. Komunikační vrstva je realizována ve spolupráci s IoT společností T-Mobile. Přesnost určené lokality závisí na místních podmínkách. Satelitní čip pracuje se všemi dostupnými platformami:GPS, AGPS, Glonas a Galileo. V případě nedostupného signálu nebo destrukce elektrokola / zařízení je známa a uložena poslední známá poloha. Provozovatel služby – Autodohled s.r.o. na požádání předloží detailní zpracování problematiky ochrany GDPR ve vztahu s poskytování služby. 

Pro maximální zabezpečení vašeho elektrokola doporučujeme službu EbikeWatch kombinovat s Pojištěním elektrokola (sleva 20% na roční pojistku) a se službou Elektrokolo Asistence.

 

Jak služba satelitního sledování elektrokola funguje?

GPS satelitní signál lokalizuje vaše kolo venku, GSM poskytuje data o lokaci, pokud není výhled na oblohu (pod střechou). Perfektní příjem signálu zaručují skryté externí antény. Systém má vlastní SIM kartu a přenos dat probíhá přes GPRS, USSD a SMS. Pokud je E-kolo bez pohybu, systém přechází do režimu stand-by. Jakmile zaznamená pohyb, začíná sledovat trasu kola.

Službu využijí též provozovatelé půjčoven elektrokol. V aplikaci lze typicky nastavit tzv. „GeoFence“, kdy na webové stránce nastavíte pro vaše kola oblast, kde se mohou pohybovat. Pokud některé z kol tento prostor opustí, aplikace vám pošle zprávu. Případně najděte s kolem i ztraceného cykloturistu.

Pokud nastavíte odesílání pozičních informací s vyšší frekvencí (např: každých 5 vteřin), získáte spojitou trasu jízdy kol a máte tedy perfektní „Sports Tracker“. 


Dotaz nebo objednávka SATELITNÍHO ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA