GPS ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA

Ve spolupráci s českým technologickým partnerem Wimb Agency s.r.o. (WIMB = Where Is My Bike,  česky „Kde je moje kolo“), přináší výrobce elektrokol ekolo.cz unikátní systém zabezpečení jízdního kola prostřednictvím GPS sledovacího zařízení.

Princip instalace aktivního prvku, který lokalizuje svojí polohu přes satelitní GPS síť a předává poziční data přes datovou GPRS síť není nijak nový. V případě jízdních kol a elektrokol dosud narážel na vhodnou instalaci antén a samotného těla trackeru do rámu kola tak, aby byl zajištěn bezproblémový provoz i za horších povětrnostních podmínek a dlouhodobý provoz na baterii, zabezpečena neustálá komunikace se satelity a také naprostá „neviditelnost“ přítomnosti zařízení  na kole.


Jak získat službu Zabezpečení elektrokola?

Ekolo.cz provádí kompletní instalaci zařízení WIMB do (nového či použitého) elektrokola Agogs a předává jej zákazníkovi včetně kompletního zprovoznění datové komunikace (na 24 měsíců zdarma v ceně služby), instalace aplikace na mobilní telefon a zaškolení k provozu a údržbě.

Sledování kola přes GPSNeprodáváme samostatné sety WIMB ani nejsme schopni zajistit plnohodnotnou instalaci do všech typů jízdních kol a elektrokol (pro možnost instalace do vašeho jízdního kola se informujte v Servisu ekolo.cz).  Systém je voděodolný, otřesu-vzdorný a přitom lehký. Zařízení nelze z kola snadno demontovat. Vyrábí se v České republice za dodržení evropských standardů kvality.

Systém je samostatný. Pokud stav baterie klesne pod 25 %, sám vám dá vědět, že ho máte nabít. Server 1x denně zjišťuje, zda je zařízení funkční, pokud zjistí závadu, pošle vám zprávu. V ceně zařízení jsou 2 roky provozu zdarma kdekoli na světě, kde je pokrytí sítě GSM. Po uplynutí této doby platíte nízký měsíční paušál (cca 3 € / 80 Kč za měsíc). Až vám příště ukradnou kolo, budete přesně vědět, kam si pro ně zajet.

 

Jak služba funguje?

Samotné používání služby zabezpečení je velmi jednoduché!  Sesednete z kola a uzamknete jej zámkem. Na svém smartphone telefonu otevřete aplikaci WIMB a kliknete na „hlídací“ tlačítko. Nyní, pokud WIMB zaznamená jakýkoliv otřes kola, varuje vás notifikací na vašem mobilu. A pokud kolo změní polohu (někdo na něm odjede bez vašeho souhlasu) ukáže se v aplikaci jeho poloha.

V případě odcizení kola vám aplikace WIMB zobrazí kontaktní údaje nejbližší policejní stanice, pokud bylo kolo pojištěné, máte ihned jasný důkaz o krádeži, nicméně díky lokalizaci kola s aktivním WIMB pravděpodobně zloděje snadno najdete vy nebo policie.

GPS satelitní signál lokalizuje vaše kolo venku, GSM poskytuje data o lokaci, pokud není výhled na oblohu (pod střechou). Perfektní příjem signálu zaručují skryté externí antény. Systém má vlastní SIM kartu a přenos dat probíhá přes GPRS, USSD a SMS. Pokud je kolo 3 minuty bez pohybu, WIMB přechází do režimu stand-by. Jakmile zaznamená pohyb, začíná sledovat trasu kola.

Naši službu využijí i správci flotil s elektrokola Agogs a provozovatelé půjčoven. V aplikaci lze nastavit tzv. „GeoFence“, kdy na webové stránce nastavíte pro vaše kola oblast, kde se mohou pohybovat. Pokud některé z kol tento prostor opustí, WIMB vám pošle zprávu. Případně najděte s kolem i ztraceného cykloturistu.

Pokud nastavíte odesílání pozičních informací s vyšší frekvencí (např: každých 5 vteřin), získáte spojitou trasu jízdy kol a máte tedy perfektní „Sports Tracker“. Test WIMB v redakci serveru MTBS.

 

Technické specifikace:

Modem – 2G GSM (EU Dual band)
GPS – 48 kanálů
Procesor – STM32 Cortex
Paměť – Interní flash
 

Parametry:

Battery standby mode – 700 hodin
Battery tracking mode – 50 hodin
Přenos dat – GPRS, USSD, SMS
Akcelerometer (pohybový) sensor
GSM lokalizace v případě použití uvnitř budov
Interní akumulátor li-ion/li-pol
Dobíjení přes USB konektor
GSM anténa/Externí GPS anténa

Startovací čas GPS: Studený start – 45s, Teplý start – 1s

Pracovní teplota: -20°C až 70°C
Vlhkost: 5% – 95% bez kondenzace


Službu si můžete objednat na našich stránkách, nebo individuálně poptat v Servisu ekolo.cz 

Možné množstevní slevy pro flotily od počtu 3 kusů. 
Sleva 15% na pojištění elektrokola u ERV.

 

Položit dotaz o službě GPS ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA