GPS ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA

Přemýšýte o systému zabezpečení jízdního kola prostřednictvím GPS sledovacího zařízení?

Princip instalace aktivního prvku, který lokalizuje svojí polohu přes satelitní GPS síť a předává poziční data přes datovou GPRS síť není nijak nový. V případě jízdních kol a elektrokol systém naráží na vhodnou instalaci antén a samotného těla GPS trackeru do rámu kola tak, aby byl zajištěn bezproblémový provoz i za horších povětrnostních podmínek a dlouhodobý provoz na baterii, zabezpečena neustálá komunikace se satelity a také naprostá „neviditelnost“ přítomnosti zařízení  na kole.


Jak získat službu Zabezpečení elektrokola?

Ekolo.cz dlouhodobě testuje dostupné produky pro zabezpečení elektorkol prostřednitvím GPS. V roce 2018 jsme měli v našich servisech více než 6 zažízení různých výrobců. 

Sledování kola přes GPS

 

 

 

 

 

 

Jak taková služba GPS sledování na kole funguje?

Na svém smartphone telefonu máte instalovanou aplikaci a kliknete na „hlídací“ tlačítko. Nyní, pokud čip v kole zaznamená jakýkoliv otřes kola, varuje vás notifikací na vašem mobilu. A pokud kolo změní polohu (někdo na něm odjede bez vašeho souhlasu) ukáže se v aplikaci jeho poloha. V případě odcizení kola vám aplikace zobrazí poslední známou polohu.  

GPS satelitní signál lokalizuje vaše kolo venku, GSM poskytuje data o lokaci, pokud není výhled na oblohu (pod střechou). Perfektní příjem signálu zaručují skryté externí antény. Systém má vlastní SIM kartu a přenos dat probíhá přes GPRS, USSD a SMS. Pokud je kolo bez pohybu, systém přechází do režimu stand-by. Jakmile zaznamená pohyb, začíná sledovat trasu kola.

Službua využijí též provozovatelé půjčoven. V aplikaci lze typicky nastavit tzv. „GeoFence“, kdy na webové stránce nastavíte pro vaše kola oblast, kde se mohou pohybovat. Pokud některé z kol tento prostor opustí, aplikace vám pošle zprávu. Případně najděte s kolem i ztraceného cykloturistu.

Pokud nastavíte odesílání pozičních informací s vyšší frekvencí (např: každých 5 vteřin), získáte spojitou trasu jízdy kol a máte tedy perfektní „Sports Tracker“. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Položit dotaz k GPS ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA