Jaká je dojezdová vzdálenost elektrokola?

Často se setkáváte s informací, že dané elektrokolo má například dojezd až 200 km. Co to však v realitě znamená a opravdu má elektrokolo tak dlouhý dojezd? Jak daleko tedy dojedu na elektrokole?

 

 

Dojezdová vzdálenost elektrokola závisí na mnoha faktorech, jako je kapacita baterie, hmotnost jezdce, terén, styl jízdy a další. Obecně platí, že elektrokola s vyšší kapacitou baterie budou mít delší dojezdovou vzdálenost než elektrokola s nižší kapacitou baterie.

Je také důležité si uvědomit, že dojezdová vzdálenost je uváděna při ideálních podmínkách a reálný dojezd může být nižší. Například při jízdě po městě s mnoha semafory a při vyšší teplotě může být dojezd nižší než uváděná hodnota. Ještě větším opakem pak může být mrazivé zimní počasí. To však neznamená, že na elektrokole v zimě nemáme jezdit – pouze je třeba udržet pár doporučení.

Některá elektrokola mohou mít dojezd až do 200 km při nízké intenzitě jízdy, zatímco jiná mohou mít dojezd pouze do 30 km při vyšší intenzitě jízdy. Je důležité si uvědomit, že dojezd elektrokola se může lišit v závislosti na mnoha faktorech a je třeba si před nákupem elektrokola ověřit, zda bude vyhovovat právě vašim potřebám.