13.-14. ČERVNA - EBIKE FEST: Velký testovací festival elektrokol v Praze   Registrujte se ZDE a získejte vouchery v hodnotě 40.000 Kč!

Powerbox.ONE - nabíjecí stanice pro elektrokola

Pro nabíjení "mimo domov" většiny typů elektrokol na trhu. Venku i uvnitř.
Až 4 elektrokola najednou. Včetně možnosti nabíjení pro systémy Bosch a Shimano Steps.
Ovládání přes internet a mobilní aplikaci. Přesné měření spotřeby elektřiny.
Unikátní řešení na trhu ideální pro turistický ruch, restaurace, info-centra a firemní flotily.

Dostupnost:   SKLADEM

27 225 Kč

22 500 Kč bez DPH

Popis

Kompletní informace, konfigurátor kabelů a případové studie o POWERBOX.ONE naleznete na www.powerbox.one


Návod pro nabíjecí stanici ke stažení zde

Nabíjecí stanice pro ≠  venkovní zásuvka 230V 

K čemu je nabíjecí stanice?  

 • Nabíječka k elektrokolu nesmí být ponechána venku, je určena výhradně pro použití v krytých prostorách.
 • Nabíječku nelze k elektrokolu uzamknout, a proto jí nelze nechat bez dohledu, při odcizení stojí majitele elektorkola nový nabíječ od 1 500 do 4 000 Kč !
 • Majitelé elektrokola nechtějí s sebou na výlet vozit nabíječky, které mají hmotnost od 0,7 do 2 kg) a ocení možnost dobití baterie elektrokola na místě.


Powerbox.ONE nabízí nabíjení 4 elektrokol najednou.

Výkon každého vestavěného nabíječe je 3A (nejvyšší výstupní napětí 42V), jedná se o značkové průmyslové nabíječe certifikované pro použití s libovolnými Li-Ion bateriemi elektrokol. Špičkový odběr při simultánním nabíjení 4 elektrokol je 12A, Powerbox.ONE nepotřebuje žádné zvláštní jištění (stačí jistič 10A, doporučujeme 16A). 

Dobíjení baterie s kapacitou 400Wh z 10% na 80% katapicty bude s Powerbox.ONE trvat cca 2 hodiny (většina vašich zákazníků však ocení nabítí i o několik desítek %).  

Spotřeba elektrické energie pro nabíjení elektrokol je zanedbatelná a cena zařízení je řádově nižší než nabíječky na elektromobily, proto Powerbox.ONE nemá implementován žádný systém placení za využívání nabíječky.  

Powerbox.ONE je přímo určen k venkovní instalaci, může být trvale umístěn na fasádu objektu nebo na sloupek s vyvedeným napájením 230V. Lze jej ale úspěšně osadit i v interiéru (například v recepci firmy).  

Powerbox.ONE je osazen samostatnými pojistkami pro případ zkratu na kabelu, nebo jiného problému.

Powerbox.ONE je atestován Elektrotechnickým zkušebním ústavem ČR a ka každému kusu dosává zákazník číslovaný protokol o bezpečnosti zařízení.   

Powerbox.ONE obsahuje 4 stavové LED diody pro každý nabíjecí slot, které informují o stavu nabíječe (nezapojen / nabíjí / nabito).

Powerbox.ONE standardně osazujeme systémem pro vzdálený management prostřednitvím mobilní aplikace (pro systémy Android, nebo iOS). Provozovatel zařízení má díky tomu možnost vzdáleného vypnutí a zapnutí nabíjecí stanice Powerbox.ONE odkudkoli - prostřednictvím svého mobilního telefonu a datového připojení. 

V aplikaci lze nastavit automatické časy zapnutí a vypnutí nabíjecí stanice (případně mít v reálném čase neustálý přehled o aktuální i celkové spotřebě elektrické energie za zvolené období, pokud bude osazeno spínání doplněné o tento segment). Pro správnou funkci vzdálené správy je vyžadováno funkční Wi-Fi  připojení v místě instalace Powerbox.ONE. 

Pokud vzdálený monitoring nepoptáváte, zeptejte se nás na snížení ceny Powerbox.ONE.  

napájecí kabel     Vzdálený monitoring nabíjecí stanice elektrokol

 

 

 

 

Proč nabíjí Powerbox.ONE přes připojovací kabely?  

Elektrokola bohužel dosud nemají žádný standard pro nabíjecí konektor (jako třeba u mobilních telefonů MicroUSB nebo USB-C). Na světě existuje více než 40 různých typů nabíjecích konektorů pro elektrokola, u nás se setkáme s cca 20 typy, přičemž cca 10 z nich představuje cca 90% trhu.  

K Powerboxu si objednáte propojovací nabíjecí kabely pro nejběžnější značky / typy baterií elektrokol provozovaných na českém trhu* (LeaderFox, Apache, Lectron, Crussis, Agogs, Lovelec, Giant a další). Pokud bude po nějakém typu nabíjení vyšší poptávka, snadno si dokoupíte pouze konkrétní kabel se správným konektorem.

* V základní konfiguraci není Powerbox.ONE určen pro nabíjení elektrokol s komunikací mezi nabíječem a baterií. Osazení Powerboxu pro nabíjení e-kol se systémem Bosch eBike Systems (speciální zásuvka 4A + kabel) lze objednat za příplatek 3.305 Kč (4.000 Kč vč. DPH) za jeden nabíjecí port. Osazení Powerboxu pro nabíjení e-kol se systémem Shimano Steps (speciální zásuvka 2A + kabel) lze objednat za příplatek 2.479 Kč (3.000 Kč vč. DPH) za jeden nabíjecí port. 

Vaši častí zákazníci (nebo klienti či zaměstnanci) mohou mít svůj vlastní kabel pro připojení pro svůj typ elektrokola. U ostatních zákazníků lze kabel dočasně zapůjčit (u obsluhy restaurace, na recepci) - typicky proti vratné finanční záloze. 

Maloobchodní cena samostatného kabelu s adekvátní koncovkou (dle typu konkrétního elektrokola) je 450 Kč vč. DPH.

Nabízíme nabíjecí kabely pro tyto a další značky elektrokol: 

 • Apache
 • LeaderFox
 • Haibike
 • Crussis
 • Specialised
 • Agogs
 • Lovelec
 • Lectron
 • Rock Machine
 • Author
 • BH Bikes
 • 4Ever
 • Giant / LIV

Doba dodání Powerbox.ONE: do 2 týdnů od objednávky.  Realizace instalace - dle osobní dohody.

Instalace: na fasádu / zeď:  4x vrut, nebo na sloupek s min nosností 10 kg. (není součástí)

Možnost polepu: odolná PVC fólie 25 * 35 cm (není součástí, realizace 300 - 600 Kč bez DPH).


Jediný, nám známý, srovnatelný produkt na trhu EU k Powerbox.ONE je Charging station POINT od rakouské společnosti BikeEnergy, avšak dodávaný za cenu vyšší než 6.500 EUR (tedy 7x finančně nákladnější řešení, dodávané navíc BEZ nabíjecích kabelů). Toto řešení též neposkytuje typy nabíjecích kabelů / adaptérů pro většinu elektrokol provozovaných v ČR a SR.Parametry Powerbox.ONE: 

 • Výška - Šířka - Hloubka:  26 - 36 - 16 cm
 • Hmotnost: 4,5 Kg (bez přívodního kabelu)
 • Napájení: 230 VAC - EU vidlice nebo CYKY kabel
 • Jmenovitý příkon max. 560 W (4x 140W) 
 • Jištění: min. 10A, ideálně 16A
 • Výstup: 4x XLR-F se zámkem, DC 3A / 42V
 • Indikace stavu: 4x LED (zelená / červená)
 • Ochrana: IP44
 • Uzamykání: 2x klíč, patentní zámek

Typy konektorů dostupných (k 01/2020) napájecích kabelů:  XLR 3PIN; XLR 4 PIN; RCA Cinch; JACK 2.1; JACK 2,5; Bosch (2015+), Shimano, Shimano mini

Plánujeme: EnergyBus, PAJ3F, 5PIN Xiaomi (3+2), Kellys.

Dotazy

Vaše dotazy

Napsat dotaz
 • #1 Jan Syrový , 23. října 2019 12:54
  Dobrý den,

  jak je to s jízdními koly vybavené středovým pohonem a baterií SHIMANO.
  Konkrétně se jedná o následující vybavení elektrokol :

  Elektromotor: SHIMANO STEPS DU-E7000 (250 W)
  Baterie: SHIMANO STEPS BT-E8010, 504 Wh (36V, 14Ah)

  Pro půjčovnu elektrokol by se jednalo o výhradně tento typ baterie. Jak se k tomu staví výrobci kol (respektive jejich dodavatelé baterií), v případě dobíjení z tohoto boxu v případě reklamací baterie.

  Děkuji za odpověď

  S pozdravem
  • Powerbox.one , 24. října 2019 12:06

   Dobrý den, 

   nabíjecí stanice Powerbox.one je realizována v různých konfiguracích. V případě požadavku pro nabíjení pouze baterií systému Shimano STePS ji lze osadit výhradně originálními nabíječi od Shimano s CAN komunikací (typicky EC-E6002).  Záruka na baterii je tak platná v plném rozsahu a uplatnitelná v případě reklamace. 

   Příplatek za jeden nabíječ Shimano je 3000 Kč. Pokud budou osazeny všechny 4 nabíjecí sloty, cena bude 30499 Kč bez DPH (Včetně nabíjecích kabelů pro baterie STEPS BT-E80100 s mini-konektorem a redukcí pro starší typ baterií Shimano. 

   V případě dalších dotazů volejte přímo infolinku 220991111 nebo powerbox@ekolo.cz

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)