Powerbox.ONE - nabíjecí stanice pro elektrokola

Pro nabíjení "mimo domov" většiny typů elektrokol na trhu. Venku i uvnitř.
Až 4 elektrokola najednou. Včetně systémů Bosch a Shimano.
Ovládání přes internet a mobilní aplikaci. přesné měření spotřeby.
Unikátní řešení na trhu pro turistický ruch, restaurace, info-centra a firmy.

Dostupnost:   TOTO ZBOŽÍ JE POUZE NA OBJEDNÁVKU

27 225 Kč

22 499 Kč bez DPH

Kompletní informace, konfigurátor kabelů a případové studie o POWERBOX.ONE naleznete na www.powerbox.one


Návod pro nabíjecí stanici ke stažení zde

Nabíjecí stanice pro ≠  venkovní zásuvka 230V 

K čemu je nabíjecí stanice?  

 • Nabíječka k elektrokolu nesmí být ponechána venku, je určena výhradně pro použití v krytých prostorách.
 • Nabíječku nelze k elektrokolu uzamknout, a proto jí nelze nechat bez dohledu, při odcizení stojí majitele elektorkola nový nabíječ od 1 500 do 4 000 Kč !
 • Majitelé elektrokola nechtějí s sebou na výlet vozit nabíječky, které mají hmotnost od 0,7 do 2 kg) a ocení možnost dobití baterie elektrokola na místě.


Powerbox.ONE nabízí nabíjení 4 elektrokol najednou.

Výkon každého vestavěného nabíječe je 3A (nejvyšší výstupní napětí 42V), jedná se o značkové průmyslové nabíječe certifikované pro použití s libovolnými Li-Ion bateriemi elektrokol. Špičkový odběr při simultánním nabíjení 4 elektrokol je 12A, Powerbox.ONE nepotřebuje žádné zvláštní jištění (stačí jistič 10A, doporučujeme 16A). 

Dobíjení baterie s kapacitou 400Wh z 10% na 80% katapicty bude s Powerbox.ONE trvat cca 2 hodiny (většina vašich zákazníků však ocení nabítí i o několik desítek %).  

Spotřeba elektrické energie pro nabíjení elektrokol je zanedbatelná a cena zařízení je řádově nižší než nabíječky na elektromobily, proto Powerbox.ONE nemá implementován žádný systém placení za využívání nabíječky.  

Powerbox.ONE je přímo určen k venkovní instalaci, může být trvale umístěn na fasádu objektu nebo na sloupek s vyvedeným napájením 230V. Lze jej ale úspěšně osadit i v interiéru (například v recepci firmy).  

Powerbox.ONE je osazen samostatnými pojistkami pro případ zkratu na kabelu, nebo jiného problému.

Powerbox.ONE je atestován Elektrotechnickým zkušebním ústavem ČR a ka každému kusu dosává zákazník číslovaný protokol o bezpečnosti zařízení.   

Powerbox.ONE obsahuje 4 stavové LED diody pro každý nabíjecí slot, které informují o stavu nabíječe (nezapojen / nabíjí / nabito).

Powerbox.ONE standardně osazujeme systémem pro vzdálený management prostřednitvím mobilní aplikace (pro systémy Android, nebo iOS). Provozovatel zařízení má díky tomu možnost vzdáleného vypnutí a zapnutí nabíjecí stanice Powerbox.ONE odkudkoli - prostřednictvím svého mobilního telefonu a datového připojení. 

V aplikaci lze nastavit automatické časy zapnutí a vypnutí nabíjecí stanice (případně mít v reálném čase neustálý přehled o aktuální i celkové spotřebě elektrické energie za zvolené období, pokud bude osazeno spínání doplněné o tento segment). Pro správnou funkci vzdálené správy je vyžadováno funkční Wi-Fi  připojení v místě instalace Powerbox.ONE. 

Pokud vzdálený monitoring nepoptáváte, zeptejte se nás na snížení ceny Powerbox.ONE.  

napájecí kabel     Vzdálený monitoring nabíjecí stanice elektrokol

 

 

 

Proč nabíjí Powerbox.ONE přes připojovací kabely?  

Elektrokola bohužel dosud nemají žádný standard pro nabíjecí konektor (jako třeba u mobilních telefonů MicroUSB nebo USB-C). Na světě existuje více než 40 různých typů nabíjecích konektorů pro elektrokola, u nás se setkáme s cca 20 typy, přičemž cca 10 z nich představuje cca 90% trhu.  

K Powerboxu si objednáte propojovací nabíjecí kabely pro nejběžnější značky / typy baterií elektrokol provozovaných na českém trhu* (LeaderFox, Apache, Lectron, Crussis, Agogs, Lovelec, Giant a další). Pokud bude po nějakém typu nabíjení vyšší poptávka, snadno si dokoupíte pouze konkrétní kabel se správným konektorem.

* z důvodu speciálního komunikačního rozhraní není Powerbox.ONE v základní konfiguraci určen pro nabíjení elektrokol se středovým pohonem značky Bosch. Nabíjení pro Bosch (speciální zásuvka + kabel) lze objednat za příplatek 4500 Kč.    

Vaši častí zákazníci (nebo klienti či zaměstnanci) mohou mít svůj vlastní kabel pro připojení pro svůj typ elektrokola. U ostatních zákazníků lze kabel dočasně zapůjčit (u obsluhy restaurace, na recepci) - typicky proti vratné finanční záloze. 

Maloobchodní cena samostatného kabelu s adekvátní koncovkou (dle typu konkrétního elektrokola) je 450 Kč vč. DPH.

Nabízíme nabíjecí kabely pro tyto a další značky elektrokol: 

 • Apache
 • LeaderFox
 • Agogs
 • Lovelec
 • Lectron
 • Crussis
 • Author
 • 4EVER
 • BH Bikes
 • 4Ever
 • Giant / LIV

Doba dodání Powerbox.ONE: do 2 týdnů od objednávky.  Realizace instalace - dle osobní dohody.

Instalace: na fasádu / zeď:  4x vrut, nebo na sloupek s min nosností 10 kg. (není součástí)

Možnost polepu: odolná PVC fólie 25 * 35 cm (není součástí, realizace cca 600 Kč bez DPH).


Jediný, nám známý, srovnatelný produkt na trhu EU k Powerbox.ONE je E-charging station POINT od rakouské společnosti BikeEnergy, avšak za cenu vyšší než 7.000,- EUR (tedy 7x nákladnější řešení, dodané BEZ nabíjecích kabelů). Toto řešení též neposkytuje nabíjecí kabely / adaptéry pro většinu elektrokol provozovaných v Česku.Parametry Powerbox.ONE: 

 • Výška - Šířka - Hloubka:  26 - 36 - 16 cm
 • Hmotnost: 4,5 Kg (bez přívodního kabelu)
 • Nápájení: 230 VAC - EU vidlice nebo CYKY kabel
 • Jmenovitý příkon max. 560W (4x 140W) 
 • Jištění: min. 10A, ideálně 16A
 • Výstup: 4x XLR-F se zámkem, DC 3A / 42V
 • Indikace stavu: 4x LED (zelená / červená)
 • Ochrana: IP44
 • Uzamykání: 2x klíč, patentní zámek

Typy konektorů dostupných (k 04/2019) napájecích kabelů:  XLR 3PIN; XLR 4 PIN; RCA Cinch; JACK 2.1; JACK 2,5;

Plánujeme: Bosch (2015+), Shimano, Shimano mini, EnergyBus, PAJ3F, 5PIN Xiaomi (3+2).  

Vaše dotazy

Napsat dotaz
 • #2 Juraj Šulek , 14. ledna 2019 9:36
  Dobrý deň,potrebovali by sme do logistckého centra,kde bude umiestnený prístrešok pre bicykle,aby tam bolo státie pre 5ks bicyklov s možnosťou dobíjania aj pre elektrobicykle. Zamestnanci však majú každý inú značku elektrobicykla a tým aj inú koncovku do batérie...Dalo by sa to vyriešiť Vašou nabíjacou stanicou a aká by bola cena? Vopred ďakujem za info
  • ekolo.cz , 16. ledna 2019 13:47

   Vážený pane Šuleku, 

   Powerbox funguje přesně tak jak popisujete - pro návštěvníky i zaměstnance s různými modely elektorkol.  Nabíjecí stanici je možné provozovat i v ostrovním režimu s napájením 12V.   S dalšími informacemi vás kontaktujteme individuálně.

 • #1 Jan Procházka , 27. srpna 2018 12:13
  Dobrý den,
  uvažujeme o instalaci nabíjecí stanice do našeho cyklo Infocentra. Jak je to s náklady na instalaci a co je k tomu na naší straně zapotřebí?
  • ekolo.cz , 27. srpna 2018 12:16

   Vážený pane Procházko,

   instalace je velmi jednoduchá, PowerBox se připojuje CYKY kabelem na stávaící rozvod energie. Power box lze v případě dohody zapojit i do existující zásuvky 240V.  Doporučujeme vlastní jistič, ale není to podmínkou provozu. 

   Rádi Vám ale instalaci zajistíme sami, po dohodně mvyšleme technia, který provede jak instalaci tak zpojení na místě. za instalaci účtujeme 7 Kč/km (z Prahy 4) + 450 Kč hod práci technika.  

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)