EKOLO.CZ VÁM DODÁVÁ E-KOLA JIŽ 15 LETPOUZE V LEDNU PRO VÁS SLEVA 15% NA ELEKTROKOLA, PŘÍSLUŠENSTVÍ I SERVIS.    

POWERBOX.ONE

Powerbox.one 6P - Nabíjecí stanice pro 6-8 elektrokol

Snadné nabíjení "mimo domov" pro většinu typů elektrokol. Venku i uvnitř.

Nabíjí 6, či až 8 elektrokol najednou.

Řešení pro turistický ruch, restaurace, hotely, info-centra a firemní flotily.

Vyberte si variantu
Kdy ekolo dostanete?

49 697 Kč

41 072 Kč bez DPH

Dostupnost: TOTO ZBOŽÍ JE POUZE NA OBJEDNÁVKU

Popis

Ukázky instalací, konfigurátor kabelů, mapa funkčních stanic, možnosti získání dotazce na nabíjecí stanice - klikejte na www.powerbox.one

Nabíjecí stanice elektrokola    to NENÍ venkovní 230V zásuvka!
 

K čemu vlastně je Nabíjecí stanice?  

 • Nabíječka k elektrokolu nesmí být zapojena venku. nabíječe všech výrobců jsou určenay výhradně pro použití v krytých prostorách bez vlhkosti. 
 • Nabíječku nelze k elektrokolu nijak uzamknout, a proto jí nelze nechat bez dohledu. Při odcizení stojí majitele elektrokola nový nabíječ od 1.500 do 4.000 Kč !
 • Majitelé elektrokola nechtějí s sebou na výlet vozit nabíječky, které mají hmotnost od 0,7 do 2 kg a velmi ocení možnost dobití baterie elektrokola na místě zastávky. 


Možnost nabíjení až 6, nebo 8 elektrokol najednou.

Výkon každého vestavěného nabíječe je 4A, alternativně 2A (nejvyšší výstupní napětí 42V). Powerbox je osazen  o značkovými průmyslovými DC nabíječkami, které jsou certifikované pro použití se všemi Li-Ion bateriemi elektrokol, případně značkovými nabíječi pro uzavřené systémy. 

Špičkový odběr při simultánním nabíjení 8 elektrokol je 16A. Powerbox.one nepotřebuje žádné zvláštní jištění (doporučujeme 16A). Zařízení lze dle požadavku zákazníka osadit také 2x zásuvkou 230V (standard Schuko).

Dobíjení baterie s kapacitou 400Wh z 10% na 80% kapacity bude s Powerbox.one trvat cca 2 hodiny (většina vašich zákazníků však ocení nabítí i o několik desítek %).  

Spotřeba elektrické energie pro nabíjení elektrokol je zanedbatelná a cena zařízení je řádově nižší než nabíječky na elektromobily, proto Powerbox.ONE nemá implementován žádný systém placení za využívání nabíječky.  

Powerbox.one je přímo určen k vnitřní i venkovní instalaci, může být trvale umístěn na fasádu objektu. Lze jej ale úspěšně osadit i v interiéru (například v recepci firmy).  

Powerbox.one je osazen samostatnými pojistkami pro případ zkratu na kabelu, nebo jiného problému.

Powerbox.one je atestován Elektrotechnickým zkušebním ústavem ČR dle ČSN EN 61439-1 a ka každému kusu dosává zákazník číslovaný protokol o testu bezpečnosti (Krycí list zařízení).   

Powerbox.one 6P obsahuje 6 stavových LED diod (modré) pro každý nabíjecí slot, které informují o stavu nabíječe: nezapojen / nabíjí a jednu provozní diodu (žlutá): Powerbox.ONE zapojen / nezapojen .

Powerbox.one bez příplatku osazujeme IoT zařízením pro vzdálený management prostřednitvím mobilní aplikace (pro systémy Android, nebo iOS). Provozovatel zařízení má díky tomu možnost vzdáleného vypnutí a zapnutí nabíjecí stanice a může též monitorovat její vytížení odkudkoli - prostřednictvím svého mobilního telefonu!

V aplikaci lze nastavit automatické časy zapnutí a vypnutí nabíjecí stanice (případně mít v reálném čase neustálý přehled o aktuální i celkové spotřebě elektrické energie za zvolené období, pokud bude osazeno spínání doplněné o tento segment). Pro správnou funkci vzdálené správy je vyžadováno funkční Wi-Fi  připojení v místě instalace Powerbox.one. Pokud vzdálený monitoring nepoptáváte, zeptejte se nás na snížení nabídkové ceny Powerbox.one.  

 

Proč nabíjí Powerbox.one přes připojovací kabely?  

Elektrokola bohužel dosud nemají žádný standard pro nabíjecí konektor (jako třeba u mobilních telefonů MicroUSB nebo USB-C). Na světě existuje více než 40 různých typů nabíjecích konektorů pro elektrokola! Jen nás se setkáme s cca 20 typy, přičemž cca 10 z nich, které nabízíme s Powerbox.ONE představuje cca 90% trhu*.  

6 kusů nabíjecích kabelů dle vaší volby jsou vždy součástí dodávky nabíjecí stanice!  Maloobchodní cena samostatného kabelu s konektorem (dle typu konkrétního elektrokola) je od 730 Kč vč. DPH. Při dodávkce více typů kabelů společně s nabíjecí stanicí a pro stávající majitele Powerbox.ONE jsou kabely za VO ceny. Pokud bude po nějakém typu nabíjení vyšší poptávka, snadno si dokoupíte pouze jeden konkrétní kabel se správným konektorem.

 

* V základní konfiguraci není Powerbox.one určen pro nabíjení elektrokol s obousměrnou komunikací mezi nabíječem a baterií.
Standardně  dodáváme nejžádanější model nabíjecí stanice Powerbox.one vybavený: 3x Universalním nabíjecím portem, 2x portem pro baterie Bosch a 1x portem pro systém baterií Shimano STePS + 2x jištěnou venkovní zásuvkou 240V. 


Osazení nabíječi jiných systémů lze konzultovat s technickým vývojem na emailu powerbox@ekolo.cz.


Vaši častí zákazníci (nebo klienti či zaměstnanci) mohou s sebou vozit svůj vlastní kabel pro připojení pro svůj typ elektrokola. Vašim ostatním zákazníkům lze kabel dočasně zapůjčit (u obsluhy restaurace, na recepci) - typicky proti vratné finanční záloze. 

Nabízíme nabíjecí kabely pro tyto a mnohé další značky elektrokol: 

 • Apache
 • LeaderFox
 • Crussis
 • Agogs
 • Lovelec
 • Rock Machine
 • Author
 • 4Ever
 • Giant / LIV
   

Doba dodání Powerbox.ONE: min.6 týdnů od objednávky.  Dle požadované konfigurace nabíječů

Instalace elektrotechnikem na místě - Kontaktujte nás pro nabídku

Samoinstalace nabíjecí stanice: na fasádu / zeď:  4x vrut (není součástí). Instalační manuál k dispozici. 

Možnost polepu: Venkovní odolná PVC fólie (realizace 600 - 800 Kč bez DPH dle velikosti polepu).

 

Jediný, nám známý - srovnatelný produkt - na trhu v EU k Powerbox.ONE 6P je Charging Station LINE - for 5 E-Bikes pro 5 elektrokol od rakouské společnosti BikeEnergy, avšak dodávaný za cenu vyšší než 7.859 EUR (tedy více než 200.000 Kč). Žádné zahraniční řešení nenabízí většinu typů nabíjecích kabelů / adaptérů pro elektrokola provozovaná v ČR a SR.Parametry Powerbox.ONE 6P: 

 • Výška - Šířka - Hloubka:  30 - 40 - 20 cm
 • Hmotnost: 6 Kg (bez přívodního kabelu)
 • Napájení: 230 VAC - EU vidlice nebo CYKY kabel
 • Jmenovitý příkon max. 840W (4x 140W) bez dodatečných zásuvek
 • Jištění: min. 16A
 • Výstup: 6x XLR-F se zámkem, DC 4A (2A) / 42V 
 • Volitelně: 2x Schuko zásuvka 230V
 • Indikace stavu: 6x LED (modrá)  1x LED (žlutá)
 • Ochrana: IP44 (připojené kabely)
 • Uzamykání: 2x klíč, patentní zámky
 • Kusové ověření dle ČSN EN 61439-1 ed.2
   

Typy napájecích kabelů - konektorů: dostupné (k 01/2021) napájecích kabelů:  XLR 3PIN; XLR 4 PIN; RCA Cinch; JACK 2.1; JACK 2,5; Bosch (2015+), Shimano / Shimano mini, LeaderFox 5PIN, PAJ3F, 5PIN Xiaomi (3+2), Yamaha 5PIN.

Dotazy

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)