Novinky BOSCH pro rok 2022

17. února 2022

Novinky BOSCH pro rok 2022

 

Rok 2022 bude plný změn a novinek. To se nevyhne ani světu elektrokol a přednímu výrobci BOSCH, který odhalil vše, co nás v novém roce může čekat.

Přinese nám řadu inovací jak v softwaru, tak hardwaru pro elektrokola. Klíčová je zbrusu nová aplikace eBike Flow, ale vylepšení se dočkala také baterie, ovladač, displej i samotný motor. 

 

 

 


 

1. Aplikace eBike Flow

Nová aplikace eBike Flow je řídicím centrem elektrokola. Pomocí ní lze ovládat všechny funkce chytrého systému, který propojuje motor, baterii a řídicí jednotku. Aplikace vám umožní přizpůsobit si elektrokolo přesně podle svých preferencí, vylepšovat ho a udržovat v aktuálním stavu. Stačí si stáhnout nové funkce a služby, nainstalovat a propojit je přes Bluetooth.

 

 


2. Motor BOSCH Performance Line CX a baterie BOSCH PowerTube 750

Maximální točivý moment 85 Nm. Rychlá akcelerace za ostrými zatáčkami a překážkami při nízké kadenci a usnadňuje rozjezd do nejstrmějších kopců. Při rychlých sprintech vás motor podpoří i při vysoké kadenci. Režim eMTB, speciálně navržený pro sportovní využití, vám nabízí optimální ovládání a intuitivní manipulaci, protože nemusíte často přepínat mezi různými jízdními režimy. Díky této chytré funkci lze s jistotou zvládnout technické úseky a s funkcí Extended Boost překonávat překážky, jako jsou kořeny a skalky. Pohonná jednotka Performance Line CX tak zajišťuje ještě větší požitek z jízdy a zážitek z flow, který určuje standard.

 

Nová baterie BOSCH PowerTube 750 nabízí o 20-25% delší dojezd, než baterie BOSCH PowerTube 625. Stejně jako všechny PowerTubes Bosch je i PowerTube 750 dokonale integrována do rámu elektrokola. Atraktivní design a vysoká kapacita tvoří nekompromisní kombinaci.


3. Nový LED ovladač

Pro menší rozptylování a větší bezpečnost. Všechny důležité informace lze snadno a rychle zachytit díky LED dálkovému ovládání. LED diody jsou dobře viditelné i na slunci a jas displeje se flexibilně přizpůsobuje okolnímu světlu: To znamená, že čitelnost zůstává zachována i při měnících se světelných podmínkách a nikdy nebudete oslněni. Zvolený jízdní režim také rychle poznáte podle příslušné barvy.Větší flexibilita, pohodlí a bezpečnost: Dálkové ovládání LED propojuje elektrokolo s aplikací eBike Flow. Díky tomu můžete pomocí chytrého telefonu vyvolat všechny důležité údaje o jízdě, jako je délka jízdy nebo ujetá vzdálenost, a sdílet je s ostatními uživateli. Je také možné samostatně provádět aktualizace softwaru.


4. Displej BOSCH KIOX 300

Robustní displej je inteligentním společníkem pro sportovní jízdy, který umožňuje zjišťovat údaje o kondici a optimalizovat váš trénink. Kiox 300 zůstává vždy aktuální díky pravidelným aktualizacím over-the-air a zajišťuje optimální plynulost s dalšími budoucími nabídkami a novými funkcemi prostřednictvím aplikace eBike Flow.  

Kiox zaujme nejen kompaktními rozměry, ale i barevným displejem, který zajišťuje optimální čitelnost ve dne i v noci. Ovládání je jednoduché a je vizuálně podpořeno animacemi a obrázky. Praktický displej podtrhuje elegantní vzhled elektrokola a je chráněn proti stříkající vodě a prachu.


 

5. Nová 4A nabíječka

Nabíjí rychle, snadno se používá a je vizuálně atraktivní. Malá a lehká nabíječka je ideální pro nabíjení na cestách a během okamžiku dodá zařízení potřebnou energii. Bohužel však není nabíječka zpětně kompatibilní.