MÁME NEJŠIRŠÍ NABÍDKU ELEKTROKOL. SKLADEM A IHNED K ODESLÁNÍ PŘES 200 MODELŮ.

Vše co jste se chtěli dozvědět o elektrokolech - konečně stručně a jasně

14. září 2019

Vše co jste se chtěli dozvědět o elektrokolech - konečně stručně a jasně

TIP 1: Ekolo není o tom, že nešlapete
Jeden z rozšířených mýtů o elektrokolech je ten, že na něm není potřeba šlapat. Mé první intenzivně testované a používané elektrokolo mi potvrdilo, že jezdit na elektrokolo není o tom, že nešlapete.


TIP 2: S e-kolem dokážete zvládnout kopce, o kterých jste jen snili
Nejsem a nikdy jsem nebyl aktivní cyklista, překročil jsem padesátku, takže nějaké sportovní vytrénované svaly pro velké kopce postrádám. S váhou pár kilo pod i nad stovku navíc musím na kole táhnout dost zbytečně vysoký náklad.
 

TIP 3: S e-kolem se nemusíte bát do toho šlapat
Jedno po pár stovkách kilometrů vím jistě, s Gustem se do toho můžete opřít a nebát se, že vám dojde baterie. Na plný příšlap (pětka) a při intenzivním využívání „boost“ tlačítka to s jistotou dá 70 kilometrů (s jezdcem co má 102 kg a v terénu okolo Prahy). A to si nechávám ještě nějakou železnou rezervu.
 

TIP 4: Jak je to s bateriemi u e-kola? Měl bych se bát deště?
Bát se vody a deště klasicky nemusíte, elektrokola jsou stavěna na provoz v dešti. V praxi už jsem to stihl vyzkoušet a mnohokrát zmokl i s eletrokolem. Dokonce i bez ztráty mobilu.


TIP 5: Baterie u e-kola? Má vliv počasí? Hraje roli teplota?
Jedné věci na téma baterie vs. počasí jsme se tu už věnovali – Jak je to s bateriemi u ekola? Měl bych se bát deště?. Závěr samozřejmě je, že bát se netřeba, elektrokolo jezdí v dešti bez problémů. Přesto by vás ale počasí mělo zajímat.
 

TIP 6: Jak je to s asistencí e-kola? Budu muset pořád šlapat?
Co se příšlapu týče, tak se musíte naučit vnímat i to, jakou rychlostí jedete. Elektrokolo AGOGS GUST vám například nebude boostovat pokud jedete nad 25 km/h a příšlap samotný se tak jako tak vypíná také u 25 km/h (může se mírně lišit u modelu, předpisy daný limit je 30 km/h).
 

TIP 7: Jak daleko dojedu na elektrokole?
Na otázku v titulku není jednoduchá odpověď, záležet totiž bude na řadě věcí. Začíná to tím, jak velkou kapacitu má baterie – čím větší, tím bude větší šance na dojezd a jaká je hmotnost jezdce.
 

TIP 8: Co se stane, když mi na elektrokole dojde šťáva?
Došla vám na elektrokole baterka? Pokud máte nějakou slušně kapacitní, tak máte za sebou možná tak sto kilometrů, což už je docela slušné. Nebo možná méně, ale zato velmi kopcovitý terén (tady viz Jak daleko dojedu na elektrokole?). Ale bát se toho, že dojde šťáva nemusíte.
 

TIP 9: Dobíjí se baterie elektrokola při jízdě či při brzdění?
Jedna z dost častých otázek u elektrokola je, zda funguje rekuperace,  tedy zda se při (zejména) jízdě z kopec a při brzdění vrací „zpět“ energie do baterie.  Odpověď na tuto otázku je, že u většiny elektrokol nic takového neprobíhá.


TIP 10: Jak pracovat s různými úrovněmi asistence (příšlapu) u e-kola?
Každé elektrokolo má několik úrovní příšlapu, tedy úrovně pomoci, kterou přidává k vašemu šlapání. Některá mají navíc ještě „boost“ tlačítko (značka AGOGS), které pomůže při rozjezdu. 

 

Další vychytávky pro spokojenou jízdu na elektrokole najdete na www.kolotipy.cz