Získali jsme prestižní certifikát Udržitelný e-shop

30. května 2023

Získali jsme prestižní certifikát Udržitelný e-shop

Jako jediný specializovaný e-shop a prodejna elektrokol v Česku jsme získali od konsorcia Heuréka Group, Komerční Banky a VISA prestižní osvědčení Udržitelný e-shop.

Nákup u nás je tedy nejen nejvýhodnější na trhu, ale v ekolo.cz si můžete být jisti vysokým standardem ochrany životní prostředí, nakládání s odpady i péčí o zákazníky, partnery a zaměstnance.  


Několik příkladů udržitelnosti z denní praxe v ekolo.cz: 

- Po Praze a ve Středočeském kraji doručuje náš prodavač zákazníkům jejich zakoupená elektrokola firemním elektromobilem.

- Budova naší nové prodejny a servisu v Praze 6 - Ruzyni je energeticky málo náročná, dle průkazu energ. náročnosti PENB je to pouze 73 kWh/(m2 za rok) - hodnocena jako Velmi úsporná.

- Využívaná elektrická energie je nakupována z obnovitelných zdrojů a v průběhu roku 2023 bude spuštěna vlastní střešní Solární elektrárna o výkonu 38 kWp, která pokryje většinu energetické spotřeby, včetně nabíjení.

- Pečlivě recyklujeme, nejen Papír a karton, Plasty a PET,  Sklo a Kovy, ale též nebezpečné součásti e-kol, jako je elektronika a použité články baterií.  Jsme dlouholetým partnerem  kolektivního systému pro zpětný odběr akumulátorů Ecobat, jejíž prostřednictvím a zajišťujeme sběr a maximální recyklaci použitých baterií.  

- Všichni zaměstnanci a spolupracovníci ekolo.cz mají možnost využívat flotilové elektrokolo, nebo nákladní elektrokolo bezplatně pro svou osobní dopravu


Děkujeme, že v tom jste s námi