OSOBNÍ VÝDEJ Z E-SHOPU V PROVOZU OD PONDĚLÍ DO SOBOTY!  PROSÍM, REZERVUJTE SI VÁŠ INDIVIDUÁLNÍ TERMÍN ZDE

POWERBOX.ONE

Powerbox.ONE 4P - Nabíjecí stanice pro 4 elektrokola

Pro nabíjení většiny typů elektrokol "mimo domov". Lze provozovat venku i uvnitř.

Až 4 elektrokola najednou. Včetně možnosti nabíjení pro systémy Bosch a Shimano (za příplatek).

Vzdálená správa přes mobilní IoT aplikaci, včetně přesného měření spotřeby elektřiny.
Unikátní řešení na trhu, ideální pro turistický ruch, restaurace, info-centra a firemní flotily.

27 225 Kč

22 500 Kč bez DPH

Dostupnost: TOTO ZBOŽÍ JE POUZE NA OBJEDNÁVKU info

Popis

Kompletní informace, konfigurátor kabelů a případové studie o POWERBOX.ONE naleznete na www.powerbox.one

Nabíjecí stanice elektrokola  ≠  to NENÍ venkovní 230V zásuvka!

K čemu vlastně je Nabíjecí stanice?  

 • Nabíječka k elektrokolu nesmí být zapojena venku. nabíječe všech výrobců jsou určenay výhradně pro použití v krytých prostorách bez vlhkosti. 
 • Nabíječku nelze k elektrokolu nijak uzamknout, a proto jí nelze nechat bez dohledu. Při odcizení stojí majitele elektrokola nový nabíječ od 1.500 do 4.000 Kč !
 • Majitelé elektrokola nechtějí s sebou na výlet vozit nabíječky, které mají hmotnost od 0,7 do 2 kg a velmi ocení možnost dobití baterie elektrokola na místě zastávky. 


Powerbox.ONE 4P nabízí nabíjení až 4 elektrokol najednou.

Výkon každého vestavěného nabíječe je 4A, alternativně 2A (nejvyšší výstupní napětí 42V). powerbox je osazen  o značkovými průmyslovými DC nabíječkami, které jsou certifikované pro použití se všemi Li-Ion bateriemi elektrokol.

Špičkový odběr při simultánním nabíjení 4 elektrokol je 12A, Powerbox.ONE nepotřebuje žádné zvláštní jištění (stačí jistič 10A, doporučujeme 16A). 

Dobíjení baterie s kapacitou 400Wh z 10% na 80% katapicty bude s Powerbox.ONE trvat cca 2 hodiny (většina vašich zákazníků však ocení nabítí i o několik desítek %).  

Spotřeba elektrické energie pro nabíjení elektrokol je zanedbatelná a cena zařízení je řádově nižší než nabíječky na elektromobily, proto Powerbox.ONE nemá implementován žádný systém placení za využívání nabíječky.  

Powerbox.ONE je přímo určen k vnitřní i venkovní instalaci, může být trvale umístěn na fasádu objektu nebo na sloupek s vyvedeným napájením 230V. Lze jej ale úspěšně osadit i v interiéru (například v recepci firmy).  

Powerbox.ONE je osazen samostatnými pojistkami pro případ zkratu na kabelu, nebo jiného problému.

Powerbox.ONE je atestován Elektrotechnickým zkušebním ústavem ČR a ka každému kusu dosává zákazník číslovaný protokol o bezpečnosti zařízení.   

Powerbox.ONE 4P obsahuje 4 stavové LED diody (modré) pro každý nabíjecí slot, které informují o stavu nabíječe: nezapojen / nabíjí a jednu provozní diodu (žlutá): Powerbox.ONE zapojen / nezapojen .

Powerbox.ONE bez příplatku osazujeme IoT zařízením pro vzdálený management prostřednitvím mobilní aplikace (pro systémy Android, nebo iOS). Provozovatel zařízení má díky tomu možnost vzdáleného vypnutí a zapnutí nabíjecí stanice a může též monitorovat její vytížení odkudkoli - prostřednictvím svého mobilního telefonu!

V aplikaci lze nastavit automatické časy zapnutí a vypnutí nabíjecí stanice (případně mít v reálném čase neustálý přehled o aktuální i celkové spotřebě elektrické energie za zvolené období, pokud bude osazeno spínání doplněné o tento segment). Pro správnou funkci vzdálené správy je vyžadováno funkční Wi-Fi  připojení v místě instalace Powerbox.ONE. 

Pokud vzdálený monitoring nepoptáváte, zeptejte se nás na snížení ceny Powerbox.ONE.  

napájecí kabel     Vzdálený monitoring nabíjecí stanice elektrokol

 

Proč nabíjí Powerbox.ONE přes připojovací kabely?  

Elektrokola bohužel dosud nemají žádný standard pro nabíjecí konektor (jako třeba u mobilních telefonů MicroUSB nebo USB-C). Na světě existuje více než 40 různých typů nabíjecích konektorů pro elektrokola! Jen nás se setkáme s cca 20 typy, přičemž cca 10 z nich, které nabízíme s Powerbox.ONE představuje cca 90% trhu*.  

4 kusy nabíjecích kabelů dle vaší volby jsou vždy součástí dodávky nabíjecí stanice!  Maloobchodní cena samostatného kabelu s konektorem (dle typu konkrétního elektrokola) je od 730 Kč vč. DPH. Při dodávkce více typů kabelů společně s nabíjecí stanicí a pro stávající majitele Powerbox.ONE jsou kabely za VO ceny. Pokud bude po nějakém typu nabíjení vyšší poptávka, snadno si dokoupíte pouze jeden konkrétní kabel se správným konektorem.

* V základní konfiguraci není Powerbox.ONE určen pro nabíjení elektrokol s obousměrnou komunikací mezi nabíječem a baterií. Osazení Powerbox.ONE pro nabíjení e-kol se systémy Bosch eBike Systems (speciální zásuvka 4A + kabel) lze objednat za příplatek 3.305 Kč (4.000 Kč vč. DPH) za jeden nabíjecí port. Osazení Powerbox.ONE pro nabíjení e-kol se systémem Shimano Steps (speciální zásuvka 2A + kabel) lze objednat za příplatek 2.479 Kč (3.000 Kč vč. DPH) za jeden nabíjecí port. 

Vaši častí zákazníci (nebo klienti či zaměstnanci) mohou s sebou vozit svůj vlastní kabel pro připojení pro svůj typ elektrokola. Vašim ostatním zákazníkům lze kabel dočasně zapůjčit (u obsluhy restaurace, na recepci) - typicky proti vratné finanční záloze. 

Nabízíme nabíjecí kabely pro tyto a mnohé další značky elektrokol: 

 • Apache
 • LeaderFox
 • Crussis
 • Agogs
 • Lovelec
 • Rock Machine
 • Author
 • 4Ever
 • Giant / LIV
   

Doba dodání Powerbox.ONE2-6 týdnů od objednávky.  Dle požadované konfigurace nabíječů a volby designu. 

Instalace elektrotechnikem na místě - Kontaktujte nás pro nabídku

Samoinstalace nabíjecí stanice: na fasádu / zeď:  4x vrut, nebo na sloupek s min nosností 10 kg. (není součástí). Instalační manuál k dispozici. 

Možnost polepu: Venkovní odolná PVC fólie (realizace 450 - 700 Kč bez DPH dle velikosti polepu).

Designové řešení "Powerbox.ONE CASE":  Nástrčný cover z broušeného hliníku s možností barevného lakování a gravírování dleklienta. Pro hotely, office a jiná místa s vyššími nároky na esetičnost provedení. Cena a dodací lhůta na vyžádání


Jediný, nám známý, srovnatelný produkt na trhu EU k Powerbox.ONE je Charging station POINT od rakouské společnosti BikeEnergy, avšak dodávaný za cenu vyšší než 6.500 EUR (tedy 7x finančně nákladnější řešení, dodávané BEZ nabíjecích kabelů). Toto řešení neposkytuje typy nabíjecích kabelů / adaptérů pro většinu elektrokol provozovaných v ČR a SR.Parametry Powerbox.ONE 4P: 

 • Výška - Šířka - Hloubka:  26 - 36 - 16 cm
 • Hmotnost: 4,5 Kg (bez přívodního kabelu)
 • Napájení: 230 VAC - EU vidlice nebo CYKY kabel
 • Jmenovitý příkon max. 560 W (4x 140W) 
 • Jištění: min. 10A, ideálně 16A
 • Výstup: 4x XLR-F se zámkem, DC 4A (2A) / 42V
 • Indikace stavu: 4x LED (modrá)  1x LED (žlutá)
 • Ochrana: IP44 (připojené kabely)
 • Uzamykání: 2x klíč, patentní zámek
 • Kusové ověření dle ČSN EN 61439-1 ed.2
   

Typy napájecích kabelů - konektorů: dostupné (k 01/2021) napájecích kabelů:  XLR 3PIN; XLR 4 PIN; RCA Cinch; JACK 2.1; JACK 2,5; Bosch (2015+), Shimano / Shimano mini, LeaderFox 5PIN, PAJ3F, 5PIN Xiaomi (3+2), Rosenberger EnergyBus, Yamaha 5PIN.

Videa

Redaktor iDNES testuje nabíjecí stanice Powerbox.ONE v Krušných Horách
Jak ovládat nabíjecí stanici Powerbox.ONE?

Dotazy

Vaše dotazy

Napsat dotaz
 • #2 Otakar Flégr , 14. října 2020 17:34


  proč někde uvádíte cenu 450.- , jinde 730.- korun? 730 kč je cena přemrštěná (pro XLR 3pin vidlici a zásuvku 5,5/ JACK2,1 - typ "B" 


   

  • Jakub Ditrich , 14. října 2020 18:18

   Vážený pane Flégře, 

   maloobchodní cena nabíjecího kabelu odpovídá výrobním nákladům. Je nám líto, že nemůžeme nabídnout jinou cenu, ale nabíjecí kabel si můžete vypůjčit ve všech loklalitách, kde je Powerbox.ONE instalován. 

   Děkujeme za upozornění, na webu www.powerbox.one byla na jednom místě uvedena chybná cena a bylo to upraveno (pro Vaši informaci, jedná se o cenu pro provozovatele stanice bez DPH pri odběru celého setu nabíjecích kabelů). 

    

 • #1 Jan Syrový , 23. října 2019 12:54
  Dobrý den,

  jak je to s jízdními koly vybavené středovým pohonem a baterií SHIMANO.
  Konkrétně se jedná o následující vybavení elektrokol :

  Elektromotor: SHIMANO STEPS DU-E7000 (250 W)
  Baterie: SHIMANO STEPS BT-E8010, 504 Wh (36V, 14Ah)

  Pro půjčovnu elektrokol by se jednalo o výhradně tento typ baterie. Jak se k tomu staví výrobci kol (respektive jejich dodavatelé baterií), v případě dobíjení z tohoto boxu v případě reklamací baterie.

  Děkuji za odpověď

  S pozdravem
  • Powerbox.one , 24. října 2019 12:06

   Dobrý den, 

   nabíjecí stanice Powerbox.one je realizována v různých konfiguracích. V případě požadavku pro nabíjení pouze baterií systému Shimano STePS ji lze osadit výhradně originálními nabíječi od Shimano s CAN komunikací (typicky EC-E6002).  Záruka na baterii je tak platná v plném rozsahu a uplatnitelná v případě reklamace. 

   Příplatek za jeden nabíječ Shimano je 3000 Kč. Pokud budou osazeny všechny 4 nabíjecí sloty, cena bude 30499 Kč bez DPH (Včetně nabíjecích kabelů pro baterie STEPS BT-E80100 s mini-konektorem a redukcí pro starší typ baterií Shimano. 

   V případě dalších dotazů volejte přímo infolinku 220991111 nebo powerbox@ekolo.cz

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)