Společnost a obchod ekolo.cz

Cílem a vizí společnosti ekolo.cz rozvoj čisté dopravy. Nejšetrnějším a nejdostupnějším prostředkem pro naplnění této vize je jízdní kolo s elektromotrem.


Elektrokola jsme uvedli do povědomí společnosti a na český trh již v roce 2007. Název naší společnosti také vedl v hovorové řeči ke zkrácení výrazu elektrokolo na "ekolo"

Od roku 2010 konstruujeme a vyrábíme značku elektrokol vyšší třídy - AGOGS electric bikes, Za posledních několik let dodala značka Agogs několik tisíc kusů elektrokol do České republiky a do většiny států EU. 

Sortiment obchodu a eshopu ekolo.cz dnes zahrnuje více než 230 modelů a typů elektrokol vybraných českých a světových výrobců. Jedná se tedy co do plochy a sortimentu o největší obchod s elektrokoly v Česku. Při výběru našich dodavatelů pečlivě dbáme na kvalitu použitých komponentů, zajištění perfektního servisu ze strany výrobce a také na pravdivě uváděné parametry, které sami u všech produktů ověřujeme a detailně testujeme. Nabízíme škálu příslušenství, zvolené pro perfektní kompatibilitu s nabízenými e-koly. 

Jan Havlíček

Ing. Jan Havlíček

Vedoucí servisu

720 347 734

jan.havlicek@ekolo.cz

Petr Zaoral

Petr Zaoral

Velkoobchod

777 797 013

petr.zaoral@ekolo.cz

Jakub Ditrich

Mgr. Jakub Ditrich

Jednatel společnosti

220 991 111

jd@ekolo.cz

Poskytujeme služby profesionálního servisu pro všechny typy a značky elektrokol. Zabýváme se také instalací motorizačních sad na jízdní kola a speciálními projekty (motorizace koloběžek, trojkolek, cargo-kol atd.). 

Provozujeme vlastní půjčovnu elektrokol pro Prahu a okolí, která čítá přes 60 e-kol trekového a terénního typu. Jsme schopni zajsitit jak individuální zápůjčky zájemcům, tak i firemní a osvětové akce pro více účastníků, včetně dopravy e-kol a průvodců. Spolupracujeme se na vzniku a provozu profesionálních půjčoven elektrokol - od dodání vhodných modelů ekol až po školení obsluhy a marketing. 

Tým ekolo.cz se intenzivně zabývá osvětovou činností. Již v roce 2008 jsme uspořádali první testovací akci elektrokol v rámci veletrhu Bike Brno a od té doby mohli tisíce zájemců otestovat elektrkola na stovkách akcí ekolo.cz po celé republice. O elektrokolech jsme iniciovali natočení mnoho televizních reportáží, testů a článků. Odkazy na některé z nich naleznete na našem webu. Ekolo.cz je členem konsorcia GoPedelec!, které se stará o propagací používání elektrokol v Evropě.  

Specialisté z ekolo.cz se podílí na vzdělávacích projektech, které se zabývají školením cyklo-mechaniků. Jsme členy projektu TWIN (Electric Twowheel Training in the European Union), který se zabývá vzdělávání servisních pracovníků a  a jsme spoluautory standardu kvalifikace "Mechanik elektrokol", který připravuje Národní ústav pro vzdělávání. Naši pracovníci jsou lektory vzdělávací instutuce Bike Academy.  

V ekolo.cz dbáme na řadné plnění platných norem a předpisů. Zásadně nenabízíme produkty, které jsou v rozporu s platnou českou a evropskou legislativou. Sprvujeme sběrné místo pro elektroodpad a po po ukončení životnosti likvdujeme baterie elektrokol v rámci sdružení ECOBAT. Jsme držiteli označení Zelený bod pro likvidaci obalového materiálu EKO-KOM a důsledně se snažíme minimalizovat vliv naší obchodní činnosti na životní prostředí

Aktivně spolupracujeme s občanskými sdruženími, která podporují rozvoj čisté a bezmotorové dopravy. Pořádáme projížďky na elektrokolech pro seniory a v rámci hl. města Prahy vzděláváme zájemce jak bezpečně a efektivně využívat elektrokola pro dopravu.
 

prodejna ekolo.cz