E-shop, doručování i výdej bez jakéhokoli omezení. Servis otevřen 8-18 bez omezení.  Pro návštěvu Showroomu se zaregistrujte na konkrétní čas online nebo na tel.: 220 991 111.

Popis

Moto
se instaluje místo středového složení kola. V motoru je integrovaná řídící jednotka a snímač šlapání (PAS sensor).
Z motoru jsou vyvedeny kabely s konektory pro připojení snímače rychlosti (na zadním kole), baterie, displeje, případně brzdových pák a akcelerátoru. Motor je osazen převodníkem o velikost 44 zubů. Na přání je možné bez příplatku nainstalovat převodník o velikosti 46 nebo 48 zubů (uveďte to, prosím, do poznámky při závěrečné kontrole objednávky).

Baterie
je vyrobena z velmi kvalitních Li-Ion (lithium-iontových) články od výrobce Samsung. Hmotnost baterie je pouze 2,8 kg. Výstupní napětí baterie je 36V a maximální vybíjecí proud 15A (nárazově až 18Ah). Nabízíme volbu kapacity baterie až do 522Wh (14,5 Ah) pro dojezd až 130 km. Doporučujeme umístění baterie na hlavní rámovou trubku kola (variantně též na nosič kola). Řídící jednotka je součástí elektromotoru. 

Multifunkční displej
s odděleným ovladačem. Jeho prostřednictvím lze měnit režim asistence v rozsahu 0 – 2/9, přičemž počet režimů lze individuálně nastavit (rozsah regulovaného výkonu je pro různý počet režimů asistence stejný). Displej nabízí funkci asistenta chůze a možnost podsvícení. Vedle toho nabízí také funkce cyklopočítače s ukazatelem okamžité rychlosti, ujeté vzdálenosti (výlet / celkové) a hodin.

Displej se propojí s motorem prostřednictvím EB-BUS kabelu.

Brzdové páky
se sensory brzdění nebo brzdový sensor na lanko lze dokoupit za 390 Kč. S motorem se propojují prostřednictvím EB-BUS kabelu. Pokud je kolo vybaveno hydraulickými brzda, nejsou brzdové páky použity.
 

Příslušenství 
Cestovní nabíječ 42V / 2A (doba nabíjenÍ 4-6 hodin dle kapacity baterie)
Převodník s krytem
Pravá a levá klika + šrouby
Snímač rychlosti + magnet
Instalační materiál

Volitelné příslušenství 
Standardně dodávaný nosič je určen pro kola o velikosti 26-28". Pokud si přejete nosič pro menší kola (20-24"), uveďte to, prosím, do poznámky při závěrečné kontrole objednávky.

Hmotnost
Hmotnost elektrosady je dána její konkrétní konfigurací. Pohybuje se od 7,4 kg u sady s rámovou baterií o kapacitě 10,4 Ah až po  9 kg u sady s nosičovou baterií o kapacitě 14,5 Ah. Hmotnost je udávána včetně veškerého příslušenství jako jsou kliky, nosič, propojovací kabely atd. Není započítána hmotnost nabíječky, která činí 0,55 kg.

Důležité!
Pro úspěšnou montáž středového motoru na rám jízdního kola je důležité, aby byl v oblasti šlapacího středu dostatek prostoru pro samotný motor a to především směrem k zadní stavbě rámu.
Středový motor vyžaduje volný prostor ve vzdálenosti X=47 mm od osy šlapacího středu na úrovni hrany středové mufny. (viz. obrázek)
Zadní stavba u některých rámů je příliš vychýlená do strany a tělo motoru se o ni opře dříve, než o středovou mufnu. V takovém případě je třeba trubku zadní stavby deformovat tak, aby se motor opřel o hranu středové mufny.
 

Instalace sady na Vaše jízdní kolo
profesionálně a express do 2 dnů - pouze za 1490 Kč vč. DPH včetně záruky.  

Lze objednat na stránkách Servisu ekolo.cz

 


Návod k ELEKTROSADĚ BBS 250W (PDF)

Dotazy

Vaše dotazy

Napsat dotaz
 • #3 Čermák J. , 9. června 2018 13:52
  Středový motor vyžaduje volný prostor ve vzdálenosti X=47 mm od osy šlapacího středu na úrovni hrany středové mufny. (viz. obrázek) Skutečně stačí 47 mm pro motor Apache Power BBS? Mám na odpruženém rámu X = 49 mm. Nerad bych po zakoupení elektrosadu posílal zpět. Předem děkuji za odpověď.
  • Jan Havlíček , 11. června 2018 13:06

   Dobrý den.

   Ano, skutečně stačí vzdálenost 47 mm.

   S pozdravem,

   Jan Havlíček

 • #2 Juraj , 6. února 2017 20:46
  Je dosť možné je to je vadná volnobežka
  • Mirek Lalinsky , 7. února 2017 10:36

   Dobrý den,
   jestli máte problém s pohonem kontaktujte prosím servis ekolo.cz 720 347 734.

   S pozdravem a přáním hezkého dne
   Miroslav Lalinský

 • #1 KH , 29. října 2016 11:45
  Dobrý den,
  rád bych znal počet reklamací na středový motor 8 FUN 36 V 250W v záruční době (I po ní).
  Známý ho má, dost to nešetřil a po 9000 km se mu ozývají asi z převodů motoru silné rušivé zvuky, tak to raději vypíná.
  Díky za odpověď
  • ekolo.cz , 1. listopadu 2016 9:52

   Dobrý den,

   vzhledem k tomu, že prodeje tohoto  středového pohonu jsou k tisícům, viz. http://www.szbaf.com/en/components/component/motor/mm-g31250.html
   domníváme se, že procento reklamovaných mechanickcých či elektrických závad je velmi nízké, respektive není jistě vyšší než u jiných značek a typů pohonů. 

    

    

    

    

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)