O nás Doprava Servis Půjčovna Kontakt
Změnit jazyk webu
🌟

Všechny slevy elektrokol na jednom místě. Klikněte sem

Petr Kotek: První zážitky s horským elektrokolem AGOGS MAXNa svém oblíbeném klasickém MTB kole značky FUJI, které používám opravdu rád, mám jistá omezení: Nerad s ním jezdím trasy s velkým stoupání a takzvaně “na pohodu“ dávám 50 – 60 km za den (jednou jsem zabloudil a neplánovaně jsem najel 90 km a pak jsem měl problém druhý den vstát z gauče).


Ale zpátky k MAXovi. V prodejně firmy EKOLO.cz v pražských Holešovicích mají na výběr z více jak padesáti elektrokol – od praktických skládaček, přes městská kola, cestovní kola až po horské speciály nejrůznějších značek. Mě ale na první pohled zaujal právě AGOGS MAX.
 

Pert Kotek na Elektrokole Agogs Max


Na první pohled dobré dílenské zpracování a osazení kvalitními cyklo-komponenty.

Na druhý pohled na elektrokolo špičkové tabulkové parametry – váha 19,6 kg + 3,2 kg vážící - extra silná 700 Wh (19,2 Ah) baterie a výkonný středový motor Bafang MaxDrive s 80 Newton-metry.

 

Nyní k testovací jízdě. Zvolil jsem trasu odhadem 100 km a s velkým převýšením, abych na vlastní kůži prověřil výrobcem slibovaný reálný dojezd - s prý největší kapacitou baterie elektrokola dostupnou na trhu.

Vyrazil jsem z Černošic přes Rudnou, Unhošť, Buštěhrad do Brandýska ke kamarádovi Láďovi Hubálkovi. Zpět jsem jel s drobnými zajížďkami, abych plánovanou stovku skutečně najel. Kombinoval jsem pevný povrch a lesní cesty.  

Ujetá vzdálenost na displeji Agogs Max

Výsledek testu:

  • Celkem ujetá vzdálenost – 101,2 km
  • Průměrná rychlost – 23.8 km/h
  • Stoupání – 1402 výškových metrů !
     

Využití baterie – 90 % (po nedávném úrazu mě ještě všechno bolí a tak jsem motorovou výpomoc dopřával více než hojně, většinou na 4tý stupeň asistence z pěti možných). A důležitá informace - moje hmotnost je 82 kg + asi 4 kg oblečení! S nižší váhou bych prý najel ještě mnohem víc.


Pocity z první jízdy?  

S elektrokoly, se kterými jsem jezdil doposud – skládací elektrokola a trekingové modely různých značek - se AGOGS MAX nedá srovnat.  Jeho jízdní vlastnosti a dojezd, silný středový motor a citlivé kotoučové brzdy jsou pro mě to pravé.


A co bych vytknul?

Na můj zadek asi příliš sportovní sedlo, pro mě je třeba buď vyměnit za gelové, nebo použít klasicky polstrované cyklokalhoty. Já osobně si e-kolo lehce dovybavím: Přidám blatníky (při jízdě po lesních a polních cestách nebudu mít na sobě blátivé pruhy), dále přidám zvonek, světlo a držák na lahev s pitím.

 

Závěrem: Jsem si jistý, že AGOGS MAX je co se týče poměru kvalita-výkon-cena nejlepší elektrokolo na našem trhu. A především pro toho, kdo potřebuje co nejvyšší dojezd je MAX ideální stroj - a to vše za velmi rozumné peníze!

Vyhledávání