Petr Kotek: První zážitky s horským elektrokolem AGOGS MAX

Ujetá vzdálenost 101 km a Stoupání 1400 výškových metrů na spotřebu 90% baterie. To jsem s jiným elektrokolem nezažil.Na svém oblíbeném klasickém MTB kole značky FUJI, které používám opravdu rád, mám jistá omezení: Nerad s ním jezdím trasy s velkým stoupání a takzvaně “na pohodu“ dávám 50 – 60 km za den (jednou jsem zabloudil a neplánovaně jsem najel 90 km a pak jsem měl problém druhý den vstát z gauče).


Ale zpátky k MAXovi. V prodejně firmy EKOLO.cz v pražských Holešovicích mají na výběr z více jak padesáti elektrokol – od praktických skládaček, přes městská kola, cestovní kola až po horské speciály nejrůznějších značek. Mě ale na první pohled zaujal právě AGOGS MAX.
 


Na první pohled dobré dílenské zpracování a osazení kvalitními cyklo-komponenty.

Na druhý pohled na elektrokolo špičkové tabulkové parametry – váha 19,6 kg + 3,2 kg vážící - extra silná 700 Wh (19,2 Ah) baterie a výkonný středový motor Bafang MaxDrive s 80 Newton-metry.

 

Nyní k testovací jízdě. Zvolil jsem trasu odhadem 100 km a s velkým převýšením, abych na vlastní kůži prověřil výrobcem slibovaný reálný dojezd - s prý největší kapacitou baterie elektrokola dostupnou na trhu.

Vyrazil jsem z Černošic přes Rudnou, Unhošť, Buštěhrad do Brandýska ke kamarádovi Láďovi Hubálkovi. Zpět jsem jel s drobnými zajížďkami, abych plánovanou stovku skutečně najel. Kombinoval jsem pevný povrch a lesní cesty.  

Ujetá vzdálenost

Výsledek testu:

  • Celkem ujetá vzdálenost – 101,2 km
  • Průměrná rychlost – 23.8 km/h
  • Stoupání – 1402 výškových metrů !
     

Využití baterie – 90 % (po nedávném úrazu mě ještě všechno bolí a tak jsem motorovou výpomoc dopřával více než hojně, většinou na 4tý stupeň asistence z pěti možných). A důležitá informace - moje hmotnost je 82 kg + asi 4 kg oblečení! S nižší váhou bych prý najel ještě mnohem víc.


Pocity z první jízdy?  

S elektrokoly, se kterými jsem jezdil doposud – skládací elektrokola a trekingové modely různých značek - se AGOGS MAX nedá srovnat.  Jeho jízdní vlastnosti a dojezd, silný středový motor a citlivé kotoučové brzdy jsou pro mě to pravé.


A co bych vytknul?

Na můj zadek asi příliš sportovní sedlo, pro mě je třeba buď vyměnit za gelové, nebo použít klasicky polstrované cyklokalhoty. Já osobně si e-kolo lehce dovybavím: Přidám blatníky (při jízdě po lesních a polních cestách nebudu mít na sobě blátivé pruhy), dále přidám zvonek, světlo a držák na lahev s pitím.

 

Závěrem: Jsem si jistý, že AGOGS MAX je co se týče poměru kvalita-výkon-cena nejlepší elektrokolo na našem trhu. A především pro toho, kdo potřebuje co nejvyšší dojezd je MAX ideální stroj - a to vše za velmi rozumné peníze!