O nás Doprava Servis Půjčovna Kontakt
Změnit jazyk webu
🌟

Všechny slevy elektrokol na jednom místě. Klikněte sem.

Cykloškola ekolo.cz


ekolo.cz - Cykloškola městské jízdy na elektrokoleCykloškola elektrokolo


Obáváte se vyrazit do provozu na kole sami?

Chteli byste začít jezdit na kole, do práce nebo za zábavou?

Věděli jste, že elektrokolo je nejrychlejším a nejlevnějším dopravním prostředkem?
 

Absolvujte "Cykloškolu jízdy po Praze" a začněte pravidelně jezdit!


 

Co Vás čeká?

 • Sdělíte nám, odkud a kam byste rádi jeli a my připravíme ideální cyklotrasu.
 • Domluvíte si termín jízdy, který Vám bude vyhovovat, přímo s naším externím školitelem.
 • našem sídle na Praze 6 Vám zapůjčíme testovací elektrokolo značky AGOGS  (případně i helmu, pláštěnku…).
 • Následuje zaškolení efektivní jízdy na elektrokole – správné ovládání, akcelerace, průjezdy křižovatkou, odbočování, přejezdy tramvajových kolejí …
 • Pak si společně projedete Vámi požadovanou trasu, kdy Vám poskytneme cenné rady přímo v terénu. Poradíme také, kde na konkrétním místě elektrokolo správně zaparkovat a jak jej zabezpečit. 
 • Vaši trasu můžeme též natočit outdoorovou kamerou a záznam Vám dát k dispozici.
 • Na závěr od nás dostanete Certifikát o absolvování Cykloškoly, lehké občerstvení, přehlednou mapku s popisem Vaší trasy (případně i GPX záznam do navigace) a doporučení jaký typ kola či elektrokola by mohl být pro Vaši dopravu a konkrétní podmínky ideální.


Služba Cykloškoly – zápůjčka elektrokola a logistika - je poskytována společností ekolo.cz bezplatně, hradíte pouze odměnu školiteli, která je typicky 200 Kč/hod. Doba absolvování Cykloškoly – včetně zaškolení, samotné jízdy a rozboru trasy – trvá přibližně 2 až 4 hodiny.

Cykloškolu je možné využít  v pracovní dny od 10.00 do 18.00, dle časových možností školitelů, aktuálních povětrnostních podmínek a dostupnosti testovacích elektrokol. Doporučujeme provést rezervaci termínu alespoň 2 týdny předem.

Cykloškola je k dispozici v širším centrum Prahy (na mapě níže vyznačeno modrou barvou), pro efektivní jízdu na elektrokole ze vzdálenějších částí Prahy a Středních Čech je vhodné zvolit kombinaci dopravy (např.: pražské a příměstské vlakové linky, autobusy + skládací elektrokolo) a zahájit tak testovací jízdu na cílové stanici busu/vlaku.  Maximální délka jedné trasy je 40 kilometrů (včetně cesty ze sídla ekolo.cz na Praze 6 a návratu na stejné místo).

Zájemce postupuje testovací jízdu na vlastní riziko a je třeba, aby se řídil pokyny školitele. Případné škody, které zájemce způsobí na zapůjčeném elektrokole, se zavazuje uhradit vypůjčiteli.

Cykloškolu ekolo.cz je možné absolvovat samostatně nebo ve dvojici. Zájemce nemusí mít žádnou speciální výbavu. Na elektrokole se jezdí v běžném pohodlném denním oblečení, ani společenský oblek, či dámské podpatky nejsou překážkou. Znalost a schopnost samostatné jízdy na kole, dobrá komunikace v českém jazyce a minimální věk 18 let jsou podmínky absolvování Cykloškoly.  Absolvent Cykloškoly automaticky dostává voucher na 6% slevu na jakékoli zboží v ekolo.cz. 

Tato nabídka je určena především pro obyvatele Prahy a nejedná se o cyklo-turistiku. Pokud si chcete prohlédnout krásy Prahy z pohodlí elektrokola, doporučíme Vám služby půjčoven elektrokol


Mapa dostupnosti Cykloškoly jízdy po Praze

Mapa pro poskytování Cykloškoly

Máte-li zájem o absolvování bezplatné Cykloškoly, napište nám na adresu pujcovna@ekolo.cz:

 • Vaše kontaktní údaje (jméno, email, mobilní telefon)
 • Zdali již máte předchozí zkušenosti s jízdou po městě na jízdním kole/elektrokole
 • Předpokládanou trasu (z ulice - do ulice), kterou chcete připravit a najet
 • Vámi preferovaný termín(y) pro absolvování Cykloškoly


Cykoškolu jízdy po městě s námi absolvovala také moderátorka Pavlína Wolfová. Seznamte se s jejími pocity v tomto článku.


Cykloškolu nabízí: ekolo.cz, s.r.o., K letišti 2 / 1151, Praha 6 - Ruzyně


Zažijte také ten skvělý pocit – dopravovat se nejrychleji, bez zapocení do kopce na e-kole, bez stresu jízdy automobilem v kolonách, bez čekání a tlačenice v dopravních prostředcích.

Vyhledávání