O nás Doprava Servis Půjčovna Kontakt
Změnit jazyk webu
🌟

Všechny slevy elektrokol na jednom místě. Klikněte sem.

Udržitelnost je v ekolo.cz na prvním místě

Udržitelnost je v ekolo.cz na prvním místě


ekolo.cz si nepotrpíme na prázdné deklarace, ale s udržitelností to myslíme úplně vážně.


Od roku 2022 sídlí​ naše prodejna, servis i administrativní zázemí v moderní budově v Praze 6 - Ruzyni, která je označená energetickým štítkem "B"  - Velmi úsporná, s energetickou bilancí pouze 73 kWh/m3-rok​. 

Budova je vybavená 5 hlubinnými vrty s tepelným čerpadlem země - voda od společnosti Alpha Innotec, které zajišťují podlahové vytápění budovy, letní chlazení i výrobu TUV. 

✽ 

Na střeše budovy je nainstalována fotovoltaická elektrárna o výkonu 36 kWp s bateriovým úložištěm 17 kWh, které zvládne pokrýt 100% spotřeby elektřiny na cca 9 měsíců v roce (cca od března do října).

V roce 2024 plánujeme realizaci projektu zónového osvětlení interiéru prodejny, které by mělo uspořit cca 25% nákladů na denní svícení LED zdroji. 

✾ 

Přebytky elektrické energie jsou dobíjeny do baterií firemních EV dodávky pro návštěvníky prodejny (při aktuální nadvýrobě energie) nabízíme bezplatné dobíjení elektromobilů ze dvou wall-boxů umístěných na parkovišti. Poté je elektrická energie jsou dodávána do rozvodné sítě za sjednanou fixní cenu. 

Naším dodavatelem elektrické energie je inovativní česká společnost Delta Green (původně Nano energies), nabízející pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů v režimu SPOT. Díky tomu máme v průměru poloviční náklady na silovou el. energii, než je běžná nabídka na trhu.  

Dopravu zboží k zákazníkům zajišťujeme primárně prostřednictvím elektrické dodávky Maxus eDelivery3 s kapacitou baterie 51 kWh.

Naším partnerem pro tuzemskou logistiku kusových zásilek jsou společnosti GLS a Packeta, pro zahraniční pak společnost Kuehne + Nagel.  Všichni dopravci deklarují 100% offset CO2 emisí v rámci své doručovací sítě. 

Pro vlastní dopravu do práce motivujeme spolupracovníky k využívání ve veřejné dopravy a samozřejmě k jízdě na firemních elektrokolech, které lze využívat zdarma. 

Samozřejmostí je pečlivá recyklace papírového, plastového, kovového i skleněného odpadu. 

Naše expedice se snaží se většinu přijatých kartonových obalů i ochranného obalového materiálu pro kusové zásilky i pro balení elektrokol opětovně využívat pro zasílání (cca 80%).

Zajišťujeme repasování baterií a důslednou recyklaci použitých bateriových článků ve spolupráci se společností Ecobat. Provozujeme sběrné místo pro použité lithiové baterie i pro elektroodpad.   

Od jara 2024 zadržujeme dešťovou vodu z části střechy v IBC kontejneru, kterou využíváme pro mytí elektrokol v naší Půjčovně i k zalévání okolního pozemku. 

❋ 

Jsme zodpovědní i co se týče provozu počítačů a e-commerce: E-shop ekolo.cz byl oceněn společností Heuréka Shops certifikací Udržitelný E-shop, první ve své kategorii. Provoz serverů zajišťujeme na páteční síti společnosti Digital Ocean, která využívá pro provoz 100% obnovitelné energie.

Pro veškerá firemní data a dokumenty využíváme CO2 neutrální cloudové služby Google Workspace a minimalizujeme spotřebu vytištěného papíru v kancelářích. 

Vyhledávání