Bell

BELL 4Forty MIPS

Mountain biking je náročný sport – dělat kompromisy na vybavení rozhodně není dobrý nápad. Přilba 4Forty je vyrobena tak, aby nástrahám trailů odolala.

 

Vyberte si variantu
Kdy ekolo dostanete?

2 799 Kč

2 313 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem

Popis

Dělat kompromisy na vybavení je velmi špatný nápad

Mountain biking je náročný sport – dělat kompromisy na vybavení rozhodně není dobrý nápad. Přilba 4Forty je vyrobena tak, aby nástrahám trailů odolala. Svojí kvalitou se vyrovná přilbám, které stojí i dvakrát tolik: má hluboký profil kryjící zátylek, je perfektně odvětraná, dokonale sedí na hlavě díky upínacímu systému Float Fit a má polohovatelný štítek.

MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil na hlavu.

MIPS JE POHYB
POKROK VE VÝVOJI CYKLISTICKÝCH PŘILEB

CO JE MIPS (Multidirectional Impact Protection System) a jak funguje?

MIPS je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

Všechny přilby Bell jsou designovány tak, aby pohltily co nejvíce energie při nárazu, a splňují platnou evropskou normu: EN 1078. Cílem nové technologie MIPS je eliminovat rotační síly, které působí na hlavu v případě pádu. Při nárazu pod jakýmkoliv úhlem systém MIPS umožní, aby se EPS skořepina přilby pootočila nezávisle okolo hlavy jezdce. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, věříme, že technologie MIPS výrazně snižuje množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

Technologie:

  • UPÍNACÍ SYSTÉM Float Fit (integrace s MIPS u varianty se systémem MIPS)

  • KONSTRUKCE In-mold Polycarbonate Shell

  • VENTILACE 15 otvorů, Channeled Ventilation

  • VLASTNOSTI polohovatelný štítek, Sweat Guide

Videa

Bell 4Forty Mips

Dotazy

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)