Jak se starat o pláště elektrokola?

Plášť je nejdůležitější komponent, který vás drží v terénu/na silnici. Z toho důvodu si zaslouží skvělou péči a pravidelnou kontrolu, abychom předešli zranění z důvodu defektu či špatné přilnavosti k terénu.


V komplexním návodu, jak pečovat o své elektrokolo, jste se dozvěděli, že je třeba dbát na kvalitu plášťů elektrokola, aby nebyly příliš sjeté. Pokud se vzorek vytrácí, je to znamení, že potřebují vyměnit. Pokud slýcháte názory jako „to ještě dojezdím“ nebo „na tu moje ježdění to stačí“ – rozhodně se jimi neřiďte.

Plášť je komponent, který vás udržuje na silnici/v terénu a právě proto by měl být vždy v perfektní kondici. Jejich životnost se může lišit převážně dle toho, na jakém povrchu jezdíte, jakým tlakem jsou nahuštěny, jaká je váha jezdce a také materiálu pláště. Pokud se rozhodnete pro včasnou výměnu pláštů elektrokola, získáte tak mnohem lepší jízdní vlastnosti, převážně mimo silnici a také obnovíte odolnost proti defektu. Pokud se vzorek již vytrácí, nelze se ani o jedné vlastnosti bavit a dříve nebo později Vás mohou čekat nemalé komplikace. Proto doporučujeme výměnu neodkládat a rozhodně nepřehlížet. Z bezpečnostního hlediska se také jedná o správnou volbu. 

U horských elektrokol jsou rozšířená kola o průměru 29 palců, pokud ale jezdíte na crossovém/trekingovém kole, budou vhodné užší crossové/gravel pláště s menším odporem. Pokud si nejste se správným výběrem pláště jistí, navštivte náš odborný servis, kde Vám pláště vyměníme s maximální kvalitou.

 

 

SPRÁVNĚ X ŠPATNĚ