Mýty a pravda o elektrokolech

Elektrokola jsou s námi již řadu let, ale i přes to se po internetu šíří řada mýtů a nepravdivých informací o elektrokolech, o tom, jak fungují a co s nimi nelze dělat. Pokud zvažujete koupi elektrokola, nenechte se nimi napálit.

 

1. Elektrokolo jede samo.

 Motor vám pomáhá, jen pokud sami šlapete.


2. Elektrokolo je pro lenochy.

Spíše pro pohodáře i aktivní sportovce, kteří nechtějí vždycky dřít a chtějí si užít ještě více zábavy při ježdění.


3. Na elektrokolo je třeba řidičský průkaz.

I když je elektrokolo vybaveno baterií a motorem, jedná se stále o jízdní kolo, a proto se nevyžaduje řidičský ani žádný jiný průkaz.


4. Na elektrokole daleko nedojedu.

Dnešní baterie v elektrokech nabízí dojezd i více než 100Km. Ale záleží na podmínkách, proto se k elektrokolům dodává lehká nabíječka, kterou můžete vozit s sebou.


5. Na elektrokole nemůžu jet je v dešti.

To je lež!  Všechny elektrické komponenty jsou vymyšleny tak aby odolaly proti vlivům počasí, takže klidně můžete vyrazit i do nepohody. Zde se dozvíte, jak se o své elektrokolo starat


6. Elektrokola jsou drahá.

Záleží, s čím je budete srovnávat. Pokud s koly, která se nabízí v hypermarketech, pak ano. Pokud s „běžnými“ jízdními koly, cena bude asi o 20-40% vyšší díky elektropohonu. Ale stále se jedná o ten nejlevnější dopravní prostředek!


7. Elektrokolo si koupím až už nezvládnu jet na kole.

To necháme na Vás, ale ochuzujete se o spoustu nových zážitků spojených s delší ujetou trasou a  zábavnějším výletem.  


8. Elektrokola jsou zastaralá, už když se prodávají.

Inovace jde strašně rychle kupředu - jsme uprostřed digitální revoluce.  Investujte ale právě proto do kvalitního elektrokola vybaveného moderní technologií a můžete si být jistí že i za 5 a více let bude dobře sloužit.


9. Elektrokola nejsou legální.

Ano, mnoho takzvaných „přestaveb“ nesplňuje české a evropské předpisy stanovené pro elektrokola. Značkových elektrických kol se tento problém netýká, ta jsou vybavena zcela v souladu s platnými normami.