Porovnání jednotek Giant RideControl

 

Na kolech Giant a Liv používáme tři typy ovládacích jednotek – nejčastěji se jedná o RideControl ONE (bez displeje, od modelové řady 2019) a u některých modelů jsou použity jednotky RideControl EVO a RideControl Charge s multifunkčním displejem.

Všechny tři typy jsou vybaveny Bluetooth konektivitou, která umožní aktualizaci softwaru, spojení se servisní diagnostikou a především pak spojení s naší vlastní aplikací Giant RideControl pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS. Tato aplikace Vám pak nabídne spoustu dalších užitečných funkcí, jako například tuning (vyladění) jízdních režimů podle Vašich preferencí, navigační funkce nebo fitness funkce včetně analýzy Vašeho výkonu.

 

 

Giant RideControl OneRideControl ONE
Ovládací jednotka RideControl ONE umístěna u levé rukojeti obsahuje dominantní ergonomická tlačítka pro přepínání jízdních režimů, tlačítko funkce walk assist a LED diody pro zobrazení stavu baterie a pro zvolený jízdní režim.

Zobrazení informací na Vašem chytrém telefonu umožní naše mobilní aplikace RideControl. Díky této aplikaci máte možnost nastavit si elektromotor podle Vašich preferencí (vlastní nastavení jízdních režimů), k dispozici jsou také navigační a fitness funkce.

 

 

 

 

 

 

Giant RideControl EVORideControl EVO
Hlavní součástí počítače RideControl EVO je displej umístěný uprostřed řídítek a uložený v bytelném hliníkovém těle. Ovládací jednotka je součástí levé rukojeti.

Přesný grafický displej s podsvětlením zobrazuje informace o stavu baterie a také přibližný dojezd, který se průběžně přepočítává podle aktuální spotřeby energie z baterie. Dále je zde indikátor zvoleného jízdního režimu a nechybí ani běžné funkce cyklopočítače (např. okamžitá rychlost, ujetá vzdálenost, hodiny atd.).

Při spojení s Vaším chytrým telefonem umí displej zobrazit i upozornění na zprávy a hovory. Kromě pěti jízdních režimů máte k dispozici také režim walk assist, který se bude hodit při vedení kola za chůze. Pro nabíjení např. mobilního telefonu z baterie elektrokola je zde USB konektor. Další funkce vám pak nabídne mobilní aplikace RideControl.

 

 

 

 

Giant RideControl ChargeRideControl Charge
Počítač RideControl Charge se skládá z displeje umístěného uprostřed řídítek a ovládací jednotky, která je součástí levé rukojeti. K dispozici máte pět jízdních režimů a také funkci walk assist, kterou oceníte při vedení kola za chůze.

Na podsvětleném displeji se zobrazuje informace o stavu baterie, aktuální dojezd, zvolený jízdní režim a běžné funkce cyklopočítače.

Nechybí USB konektor pro nabíjení mobilního telefonu z baterie elektrokola a možnost spojení s mobilní aplikací RideControl.

 

 

 

 

PŘEHLED FUNKCÍ RIDECONTROL DISPLEJŮ

    Charge Evo One
Rozsah
Kapacita EnergyPak (blok)
(5 bloků)

(10 bloků)

(5 bloků)
Kapacita EnergyPak %  
Zbývající rozsah  
Asistence
Asistenční režim
(7 režimů)

(6 režimů)

(6 režimů)
Pomocný panel napájení    
Walk assist
Světlo
Spínač zapnutí / vypnutí osvětlení
Světelná indikace
Informace o jízdě
Rychlost km/h  
Rychlost mph  
Průměrná rychlost  
Maximální rychlost  
Čas jízdy  
Ujetá vzdálenost  
Celková vzdálenost  
Indikace kadence jezdce  
Indikace srdeční frekvence    
Indikace lidské síly    
USB Nabíječka USB S5V  
Servis
Indikace chybového kódu
Bezdrátové spojení se servisní jednotkou
Bezdrátové aktualizace softwaru
Servisní intervaly
Extra
Kompatibilní druhá obrazovka    
Navigační indikátor    
Lze upgradovat pomocí aplikace
Připojení Bluetooth
Oznámení aplikace
Telefonní hovor    
E-mail    
SMS