Služba Second eBike

Prodejte své použité elektrokolo za férovou cenu nebo Kupte zánovní elektrokolo se zárukou perfektního stavu.


Prodat nebo koupit použité elektrokolo nebylo až dosud vůbec snadné.

Nedaří se vám prodat své e-kolo? Nebo jen nemáte čas na zařizování jeho prodeje?

Mezi hlavní problémy patří: špatně zvolená cena, problémový technický stav, inzerce
na nesprávných místech a další ...

 

A proto můžete naším prostřednictvím konečně dobře prodat vaše starší elektrokolo.

 

Nabízíme:

✓ Bezstarostný prodej s jistotou pro kupující i prodávající

✓ Aktivní nabízení potencionálním zákazníkům

 ✓ Řešení právního stavu

✓  Jistota správného ocenění

✓ Garance technického stavu

 

 

nebo lze výhodně zakoupit ojeté elektrokolo se zárukou perfektního technického stavu a reálné kapacity baterie.
 

A proto je zde nová služba ekolo.cz - Second eBike, která nabízí jak prodejcům starších e-kol, tak zájemcům o použitá elektrokola tolik potřebnou jistotu správného ocenění a garanci technického stavu.

 

Chci prodat své elektrokolo prostřednictvím ekolo.cz:

 1. Obraťte se na nás osobně v Prodejně ekolo.cz a přivezte elektrokolo, které hodláte prodat. Nebo zašlete e-mail info@ekolo.cz s fotografií kola, přesným typem a stářím a sdělíme vám, zdali se jedná o zboží, které je prodejné.

  Do nabídky Second eBike přijímáme modely elektrokol ročník 2019 a mladší. Pouze elektrokola, nikoli přestavby. Pouze značky, které se buď v ČR prodávají, nebo mají pohonné systémy, které mají v ČR servis. Pouze e-kola, u kterých je zřejmý původ nabytí, tedy buď kopie faktury, nebo jiné potvrzení o koupi. Elektrokolo musí být kompletní, tedy včetně baterie a klíčku k baterii (nabíječku lze případně dokoupit v ekolo.cz).  
   
 2. Pokud pracovník ekolo.cz rozhodne o přijetí elektrokola do Second eBike nabídky, bude vám nabídnuto uzavření Příkazní smlouvy, na základě které ekolo.cz zavážete k prodeji vašeho elektrokola.
   
 3. Za reálné ocenění vašeho elektrokola – servisní kontroly: změření stavu baterie, zhodnocení stavu elektronických a mechanických komponentů, zavedení elektrokola do nabídkového systému, popisu a nafocení pro nabídku uhradíte při uzavření smlouvy jednorázově 1000 Kč.
   
 4. Vaše elektrokolo bude nabízeno na speciální k tomu určené části webu ekolo.cz (2000 návštěvníků/den) a zároveň bude inzerováno v placených profilech ekolo.cz na relevantních portálech, s uvedením garantovaných údajů. Elektrokolo bude též vystaveno ve veřejně přístupné provozovně – Showroomu ekolo.cz v Praze 6, kde si jej vážný zájemce bude moci pod dohledem prodavače otestovat.     
   
 5. Vaše elektrokolo budeme nabízet po dobu 3 měsíců. Pokud nedojde k prodeji do 6 týdnů od vložení do nabídky, budeme vás kontaktovat pro úpravu nabídkové ceny. Pokud nedojde k prodeji, bude možné prodloužit nabídku v ekolo.cz na další 3 měsíce za 1000 Kč, případně nabídku stáhnout a elektrokolo si odvézt.
   
 6. Jakmile uzavřeme (na základě Plné moci od vás) se zájemcem o koupi Kupní smlouvu, kontaktujeme vás nejpozději do 3 pracováních dnů a dohodneme se na formě výplaty. Za realizaci prodeje si účtuje ekolo.cz provizi ve výši 15 %.

  V případě, že si prodávající po realizaci prodeje (do 14 dní) vybere nové elektrokolo v sortimentu ekolo.cz, započte se celá suma z prodeje elektrokola protiúčtem. V tomto případě činí provize z prodeje 0%.

 

Chci koupit použité elektrokolo z nabídky ekolo.cz:

 1. Na www stránkách ekolo.cz/bazar sekce Second eBike (případně na stránkách jiných s odkazem na ekolo.cz) je zobrazena aktuální nabídka použitých elektrokol.  U každého modelu je zobrazeno:
  • Reálná celková fotografie elektrokola a detaily funkčních komponentů
  • Fotografie cyklo-computeru (pokud jej kolo obsahuje) s reálnými najetými kilometry.
  • Popis modelu elektrokola a detailní popis stavu součástí elektrokola (strojově změřená kapacita baterie – v % vůči původnímu stavu; stav mechanicích komponentů s popisem případných nedostatků oproti 100% stavu,  stav elektrických komponentů s popisem případných nedostatků oproti 100% stavu, stav rámu kola s případným popisem poškození).
    
 2. Pokud o některé z nabízených elektrokol projevíte zájem, lze si přímo na www stránkách objednat testovací jízdu.
   
 3. Elektrokolo si lze fyzicky prohlédnout v Showroomu ekolo.cz (viz www.ekolo.cz/kontakt) v otevírací době a lze na něm za přítomnosti zaměstnance ekolo.cz absolvovat též testovací jízdu.  Na modely v Second eBike nepřijímáme rezervace.
   
 4. Pokud se rozhodnete pro zakoupení, připravíme vám Kupní smlouvu. Ta je uzavřena mezi původním vlastníkem elektrokola, který zplnomocnil ekolo.cz pro její uzavření a Vámi jako novým majitelem.
   
 5. Ekolo.cz ručí za údaje uvedené ve smlouvě – tedy za popis stavu předmětu, kapacity baterie, nájezdu kilometrů atd. .
   
 6. Použité elektrokolo lze přímo v ekolo.cz pojistit (na částku kupní ceny) a lze jej vybavit volitelnými doplňky ze sortimentu ekolo.cz se slevou pro zákazníky ekolo.cz.  

Kompletní nabídka použitých elektrokol