O nás Doprava Servis Půjčovna Kontakt
Změnit jazyk webu
🌟

Všechny slevy elektrokol na jednom místě. Klikněte sem.

Tomáš Poláček: Praha-Londýn za 5 dnů


V roce 2008 stopoval repotér MF Dnes Tomáš Poláček z Prahy na Olympiádu do Pekingu. Později přejel Českou republiku na vozítku Segway. V roce 2012 se rozhodl pro obdobný kousek, ale už bez stopování. Na elektrokole se vydal z Prahy do Londýna.

 

elektrokolo reportér Tomáš Poláček na elektrokole AGOGS Uphill City při cestě do Londýna na Olympiádu

Reportér Tomáš Poláček na elektrokole AGOGS Uphill City při cestě do Londýna na letošní Letní olympijské hry. Startoval stylově v ulici Londýnská v Praze.

Samotný nápad vyjet letos u příležitosti letní Olympiády v Londýně na elektrokole právě tam vyšel z hlavy Tomáše Poláčka. Jako sponzor přispěla společnost ČEZ a jako dodavatel 0e-kola byla oslovena firma ekolo.cz.

Poláček jel na elektrokole AGOGS Uphill City. Ujel 1350 km, na cestě byl 132 hodin, 20x dobíjel baterii a celkové náklady na elektřinu dosáhly asi 50 Kč. Proč padla volba právě na AGOGS Uphill City nám řekl Jakub Ditrich, jednatel společnosti ekolo.cz.

“Volba na Agogs Uphill City byla jasná, je to typické cestovní elektrokolo s dobrou nosností (expediční naložené kolo mělo cca 42 kg) a regulací vykonu torzním snímačem šlapání, což umožnovalo delší dojezd a nižší spotřebu baterie.”

Tomáš Poláček míří do Londýna - 4Redaktor MF DNES Tomáš Poláček, který jede na elektrokole do olympijského Londýna, na stadioně v Mariánských Lázních (20. července 2012)

 

Po cestě dobíjel Poláček primárně v hotelu a pak i při zastávkách po cestě. Měl k dispozici 4A nabíječku, která dobila baterii na 70 % během 1,5 hodiny. Měl k dispozici také dvě standardní baterie.

Podle informací od Jakuba Ditrich na kole na cestě nenastal, až na závadu na jednom USB portu, žádný defekt. “Závada na USB portu byla způsobena deštěm jestě na českém území a byla opravena v Chebu,” dodal Ditrich.

Elektrokolo bylo doplněno jak o zmíněnou o záložní baterii 360 Wh, tak i voděodolné vaky pro 30 kg nákladu, pláště Schwalbe Smart Sam a USB nabíjení smarthone a HD kamery na řiditkách kola. Denně na elektrokole ujel úctyhodných 180-230 kilometrů.

Poláček pravidelně informoval ze své cesty v Magazínu MF - Xman

tomáš poláček <a href=elektrokolo" src="https://ekolo.cz/uploads/assets/images/JB449c05_pol1%5B1%5D.jpg" style="width: 630px; height: 419px;" />

Vyhledávání