O nás Doprava Servis Půjčovna Kontakt
Změnit jazyk webu
🌟

Všechny slevy elektrokol na jednom místě. Klikněte sem.

ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA

Dohled na elektrokola

Systém pro sledování a hlídání elektrokola

Po mnoha letech testování, vám konečně a rádi nabízíme perfektně funkční a dostupné zabezpečení vašeho elektrokola prostřednictvím systému BikeTrax, který funguje pomocí libovolné GSM sítě v Evropě. Napájení probíhá z baterie elektrokola.

V současné době lze provést instalaci (vestavbu) do většiny modelů elektrokol s motory Bosch, Shimano, Brose (dalších modelů elektrokol - po předchozím zjištění v našem servisu).

Po instalaci je zařízení v elektrokole zcela skryto a nevyžaduje ze strany majitele žádnou údržbu ani dobíjení. Tím se toto řešení liší od stávajících pokusů některých na trhu, které mají buď externě instalované trackery, či skryté, ale s nutností pravidelného dobíjení.  Zařízení je aktivní po celou dobu kdy je elektrokolo parkováno i užíváno. Tyto vlastnosti považujeme z hlediska praktického fungování za naprosto zásadní.
 

Co BikeTrax nabízí?
 

 1. Sledování pohybu elektrokola. Jakmile se elektrokolo začne pohybovat, a to i v případě, že není aktivován elektropohon.
   
 2. Varování. BikeTrax je nainstalován přímo uvnitř elektrokola a pro zloděje je neviditelný a nezjistitelný. 
   
 3. V případě krádeže okamžitý poplach! Pokud je vaše elektrokolo odcizeno nebo neoprávněně použito, GPS systém se okamžitě aktivuje, odešle poplach na váš smartphone a online sleduje trasu.
   
 4. S mobilní aplikací PowUnity můžete své elektrokolo sledovat odkudkoli. Aplikace pro iOS nebo Android je zdarma. Balíček GPS dat online je zdarma na první rok používání (poté 100 Kč / měsíc)! Pro provoz neexistuje žádná závazná smlouva!


Náklady na používání BikeTrax:

Instalace zařízení

 • Je prováděna Servisem ekolo.cz cca do 5-8 pracovních dnů.
 • Cena instalace hardware je 5.990 Kč (4.950 Kč bez DPH).  
 • V případě instalace do flotily (od 4 kusů) - sleva 15%.
 • Případná de-instalace zařízení (v případě ukončení čerpání služby) stojí 500 Kč vč. DPH.


Dostupnost

Sledování a komunikace s cloudem probíhá kdekoli na světě, kde je pokrytí GSM signálem.  Přesnost určené lokality závisí na místních podmínkách. V případě nedostupného signálu nebo destrukce elektrokola / zařízení je známa a uložena poslední známá poloha. 

Pro maximální zabezpečení vašeho elektrokola doporučujeme službu BikeTrax kombinovat s Pojištěním elektrokola (sleva 20% na roční pojistku) a se službou Elektrokolo Asistence.

 

Jak služba satelitního sledování elektrokola funguje?

GPS satelitní signál lokalizuje vaše kolo venku, GSM poskytuje data o lokaci, pokud není výhled na oblohu (pod střechou). Perfektní příjem signálu zaručují skryté externí antény. Systém má vlastní SIM kartu a přenos dat probíhá přes GPRS, USSD a SMS. Pokud je elektrokolo bez pohybu, systém přechází do režimu stand-by. Jakmile zaznamená pohyb, začíná sledovat trasu kola.

Službu využijí též provozovatelé půjčoven elektrokol. 

BIKETRAX si můžete objednat zde.

Dotaz nebo objednávka ZABEZPEČENÍ ELEKTROKOLA BIKETRAX

Vyhledávání