AGOGS ELEKTROKOLA

Cestovní elektrokolo AGOGS Tracer - Commuter Edition

Tento model už bohužel není v naší nabídce.

Podívejte se, prosím, do kategorie, zdali nenajdete podobný, který by vám vyhovoval, nebo nám zavolejte na tel.: 220 99 1111 a společně vymyslíme nejlepší alternativu.

Proč toto ekolo?

ROK SERVISU ZDARMA
DOPRAVA ZDARMA 100% SLOŽENÉ KOLO
MÁTE 30 DNŮ NA VÝMĚNU ZDARMA
GARANČNÍ PROHLÍDKA JE U NÁS ZDARMA
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY NA TRHU
AGOGS Tracer - Commuter Edition

 

 • motor: Bafang RMG020250W  / 45 Nm. 
  Kontinuální výkon motoru 0-650W.
 • baterie: Li-ion 700Wh 
 • velikost rámu: uni
 • počet rychlostí: 9
AGOGS Tracer - Commuter Edition

Kotoučové brzda Tektro HD-T290 Vela nabízí vynikající brzdnou sílu. Poskytují spolehlivý výkon v různých jízdních podmínkách. Páka je vybavena jednoduchým nastavením dosahu pomocí nízkoprofilového šroubu, který zajišťuje pohodlné polohování.

AGOGS Tracer - Commuter Edition

Schwalbe Marathon Plus - pláště s nejvyšší odolností proti propíchnutí. Patentovaná vrstva SmartGuard o tloušťce 5 mm má významnou výhodu ve valivém odporu. Díky svým skvělým vlastnostem je Marathon Plus ideální volbou pro tento model elektrokola.

Klikněte pro zobrazení kalkulačky dojezdu

Kalkulačka dojezdu elektrokola

Celková hmotnost jezdce (vč. výbavy)
80
kg
Převažující profil trasy
Kapacita baterie
Dojezd
Pro jezdce o hmotnosti 80 kg bude s kapacitou baterie Wh při jízdě s průměrnou asistencí po převážně dojezd na tomto elektrokole přibližně
km
(na konkrétní celkový dojezd má dále vliv nastavení módu asistence, technický stav elektrokola, stáří baterie, teplota okolí, protivítr a technika jízdy)

První elektrokolo, na kterém se budete rádi dopravovat.

 • Cestovní rychlost jízdy po rovině: 32 km/h (20 mph) s maximální asistencí.
 • Rychlost jízdy do kopce (8%, jezdec 85 kg) 27 km/h s max. asistencí.
 • Kapacita baterie: 700 Wh. Fast charging. Sleep mode BMS. 
 • Ve výbavě Rychlo-nabíječ 5A / 42V, dobití na 40 km jízdy za 30 min.
 • Unikátní Boost tlačítko pro rychlý rozjezd a okamžitý max. výkon motoru.
 • Výbava úrovně Tektro Hydraulic disc brakes; Odpružení: sedlovka + vidice 65 mm lockout; řazení Shimano Acera 9sp.
 • Rám typu Trapez, zesílený, vel.: 17,5" (jezdec 160 - 190 cm)
 • Kompletní osvětlení, blatníky a odnímatelný nosič. 
 • Pedály antislip s širokou platformou; "rohy" na řídítkách pro bezpečný úchop.  

Výrobcem konstruováno pro jízdu na nezpevněném povrchu.

Provozování je zcela v souladu s Evropskou legislativou, dle nařízení Parlamentu a Rady EU číslo 168/2013 a požadavky normy ISO 4210-2 (aktuální Norma EPAC – 15194:2017 není v ČR platná).

K pochopení, proč nabízíme model AGOGS Tracer Commuter Edition s rychlostí až 32 km/h vám doporučujeme se seznámit s Evropským nařízením a technickými normami (EN).  

Pro provoz Elektrokol je zásadní Nařízení EUparl 168/2013 "O schvalování dvoukolových nebo tříkolových vozidel a čtyřkolek", které bylo v roce 2017 ratifikováno a tedy vešlo v platnost ve všech státech EU. Nařízení EU má vždy vyšší právní váhu, než případné, odlišně formulované, národní vyhlášky.  

 

Z oblasti působnosti Nařízení č. 168/2013 jsou v Kapitole 1 čl. 2 (Oblast působnosti) uvedeny výjimky: 

V článku 2, odst. 2 bodu g) se říká:  

anglická verze: 

německá verze: 

Použité slovo „Především“ („Primarily“, „in erster Linie“) nám sděluje, že by se mělo jednat o vozidlo, kde je předpoklad hlavně jízdy v terénu, ale jízda po zpevněné komunikaci není vyloučena

Pokud by to tak bylo, použil by autor Nařízení 168/2013 slovo „výlučně“ jak to je uvedeno v bodech c) a d):

Bod h) Nařízení, který hovoří o výjimce pro „šlapací jízdní kola s pedály“ vybavená PŘÍDAVNÝM ELEKTRICKÝM MOTOREM není relevantní pro námi uváděný produkt – tedy elektrokolo, kde je motor pevnou a původní součástí, nikoli přídavným mechanismem. 

„Šlapací jízdní kolo“ a „elektrokolo“ jsou dva zcela odlišné produkty s jinou technologií výroby, provozním určením, normologií a například i celním kódem. 

Ve stejném kontextu se ELEKTROKOLA netýká Vyhláška Ministerstva dopravy č. 341/2014, konkrétně část z přílohy č. 12, část C) Technické požadavky na výbavu jízdních kol, potahových vozidel a ručních vozíků, která se zabývá výlučně jízdním kolem, které je vybaveno dodatečně vybaveno pomocným motorkem" (jak zní přesná citace této vyhlášky). 
 

V případě jakéhokoli dotazu k zatřídění a provozu tohoto elektrokola se seznamte s Legislativou elektrokol, nebo pište email na jd@ekolo.cz.

Parametry

Typ pohonu BAFANG RM G020, nominální výkon 250W, bezkartáčový v zadním náboji
Ovládání 3 tlačítkový displej AGOGS, 0-5 úrovní asistence, podsvícený, tlačítko BOOST pro snadný rozjezd a akceleraci Push-up
Rozměry kola (minimální) VxH 106 x 190cm
Kapacita a typ baterie 630Wh (36V/17,4Ah) Li-ion, vyjímatelná, uzamykatelná.
Typ a materiál rámu Hydroformní rám, velikost 19", slitina hliníku 6061.T6
Přední vidlice Uzamykatelná vidlice ZOOM 189 AMS, zdvih 65 mm
Řazení a přehazovačka Shimano Acera, 9 rychlostí, pastorky 11T - 36T
Typ a značka brzd Kotoučové hydraulické brzdy Tektro Vela T290 s disky o průměru 160 mm
Nosnost 125 kg
Sedlo a sedlovka Odpružená sedlovka SP-405, sedlo Cillion
Pláště KENDA Kourier 28"
Snímač Rychlostní snímač 32 IPR, integrovaný ve středovém složení
Blatníky Volitelné - přední i zadní dlouhé blatníky z ABS plastu
Osvětlení Volitelné LED osvětlení
Hmotnost vč. baterie 23,3 kg
Speciální výbava Nastavitelný představec, CAN bus propojení komponent

Recenze

Cykloturistika č. 6/2019
 

Petr Štěpánek 
Body pro dvacet amerických (mil v hodině)

Prodej elektrokol v některých zemích stoupá závratným tempem, často o desítky procent ročně. Kupují si je aktivní senioři i lidé z velkoměst dojíždějící za prací nebo slabší z dvojice výletníků, ke kterému se pak připojí i ten druhý… Prvotní nadšení z letů do kopců dvacítkou po čase nahlodává touha přidat po rovině, kde elektrokolo jede s omezením na 25 km v hodině a tak jej předjíždějí nejen silničáři. Vyzkoušeli jsme pro Vás kolo AGOGS, kde omezení rychlosti nastupuje až v 32km/h.


Na první pohled se AGOGS Tracer od ostatních elektrokol liší jen nápisem na baterii. Píše se tam: “Toto elektrokolo je určeno především pro využití v terénu a je zkonstruováno pro jízdu na nezpevněném povrchu.” Je to doslovná citace z Nařízení Evropského parlamentu o schvalování dvoukolových nebo tříkolových vozidel (č. 168/2013). Výrobce elektrokola – firma ekolo.cz s.r.o. tedy determinovala použití tohoto jízdního kola primárně do terénu a nezpevněný povrch, což to neznamená, že jej nelze použít i na jiném typu cest.

Ve výše uvedeném Nařízení EU jsou takto označená vozidla z povinnosti Nařízení vyňata (nevztahujte se na ně povinnost schvalování, tedy homologace). Dalo by se také říci, že je toto elektrokolo zkonstruováno dle severoamerické normy označované jako „Class 1“, která omezuje rychlost na 32km/h (resp. 20mil/h v USA). Papírový rozdíl je 7km/h, tedy nic moc.


Jak je tomu ale při opravdové jízdě?
25 versus 32 km/h

Průměrní jezdci na kolech, lidé kteří netrénují a na kolo sednou jen občas, se pohybují průměrnou rychlostí kolem 20 km/h a méně v závislosti na terénu a momentální kondici. Ti, kdo jezdí na kole denně, třeba do práce, povětšinou udrží průměrnou rychlost nad 20km/h. Trénovaní silničáři zvládnou průměrnou třicítku a víc a aktivní závodníci na dnešních lehkých karbonových silničkách dávají v průměru čtyřicítku a víc.

Když začneme naší skupinkou občasných cyklistů, jejich rozložení rychlosti je hodně závislé na terénu. Do kopce jedou často rychlostí v jednotkách kilometrů v hodině, v podstatě rychlostí běžce nebo i rychlé chůze. Na rovinách na lehkých kolech do toho obvykle šlápnou a jejich rychlost se blíží třicítce, při troše úsilí ji i přesáhnou. Když si takovýto člověk koupí elektrokolo, je nadšen jízdou do kopce. Ze svých 7 km/h najednou letí těsně přes dvacet a žádný kopec není moc dlouhý nebo prudký. Rozdíl je tak markantní, že první půlrok unavuje přátele historkami, jak předjížděl do kopce silničáře v přiléhavých oblečcích.

Jakmile se ale dostane na rovinu a kolo vypne v 25km/h asistenci motoru, jezdec podvědomě cítí, že by mohl jet rychleji. Těžký stroj mu to ale nedovolí, přes dvacet kilo “železa” se přece jen nedá jen tak rozhýbat. Podobně je na tom na elektrokole i skupina každodenních jezdců do práce. I oni by uvítali větší rychlost po rovině, aby se dokázali vrátit, na co byli při dobrém větru a počasí zvyklí. V Americe tenhle problém nemají. Tím, že tam omezení rychlosti nastavili na dvacet mil v hodině, dostali se nad kilometrovou třicítku a tím se jezdec na elektrokole řadí i po rovině mezi fit jezdce a do kopce je dokonce rychlejší, tam se kolo pohybuje kolem 27 km/h. Také pohyb v městském provozu je plynulejší a bezpečnější, při 32 km/h se už zařadíte do proudu aut a ta vás nepředjíždějí.

 

První na kopci, po rovině jako na silničce

Výše popsané předpoklady svým chováním splnil AGOGS na jedničku. Už cestou z obchodu z Krče nahoru na Pankrác jsme s majitelem obchodu ekolo.cz Jakubem Ditrichem vyfrčeli osmadvacítkou. A nahoře na kopci se ukazatel rychlosti přehoupl přes magickou třicítku.

Najednou jsme jeli zařazeni mezi auty a nemuseli pořád koukat přes rameno, kdo nás zrovna jak šikovně nebo nešikovně předjíždí a jestli nám při řazení zpět nechá dost místa. Pod kopcem na cyklostezce podél Vltavy jelo kolo avizovaných 32 km/h a frčelo tak s hobbíky na silničkách a touha jet rychleji tak byla zcela uspokojena. AGOGS Tracer je na první pohled bytelné a těžké kolo, koneckonců je určeno do terénu, při nasednutí se ale díky motoru chová jako mnohem lehčí a obratnější oř. Pro asistovanou jízdu má kolo 5 módů a červené Boost tlačítko pro rozjezd. Červený knoflík je výborná věc. Místo aby jezdec čekal, až se motor rozjede v závislosti na šlapání, prostě zmáčkne tlačítko a zmizí z křižovatky daleko dříve, než se šoféři aut rozkoukají.


Zásadně to zvyšuje bezpečnost jezdce. Stejně tak jej lze využít, když kolo například přijíždí z prudkého kopce následovaného okamžitým stoupáním, kdy má asistence šlapání určitou prodlevu a zbytečně tak klesá rychlost jízdy. Červený knoflík tak na pár sekund vypomůže a kolo jede do kopce svých dvacet osm. Důležitější je ale vlastní mód jízdy. První čtyři jsou pro silnici, tam se kolo vypíná při 25 km/h. Tyhle módy se také hodí, když člověk jede daleko a nemá čas nebo možnost cestou nabíjet.

Nižší asistence znamená nižší spotřebu a delší dojezd. Na pátý stupeň se aktivuje popsaná “americká” norma a kolo uhání avizovaných 32 km/h. Spotřeba je asi o 20% větší, ale zážitek z jízdy také.

 

Stejný motor, stejná baterie, větší rychlost

Přes chválu rychlé jízdy k ní není třeba nic výjimečného. AGOGS Tracer je vybaven nábojovým pohonem Bafang s baterií o kapacitě 600Wh. S pětiampérovou rychlo-nabíječkou získáte za půl hodiny dost šťávy na další desítky kilometrů, dá se tedy nabíjet například v hospodě během oběda. Ale vždy se radši zeptejte, provozovatel hospody za elektřinu platí. Spousta hotelů a penziónů dnes přímo nabízí dobíjení elektrokol. Vlastní motor má jmenovitý výkon 250W / 45Nm, maximální výkon motoru je okolo 600W. tedy na horní hranici příslušné normy, abyste ještě seděli na kole nikoli na motorce.

Je umístěn v zadním náboji, což jde proti současnému trendu středového pohonu, ale výhodami jsou větší šetrnost k řetězu a pastorkům díky kroutivému momentu na zadním náboji a rychlejší nástup asistence - rozjezd, který je při jízdě po městě zvlášť zapotřebí. Pohonná síla se díky motoru v náboji převádí na vozovku přímo přes dráty, ráfek a plášť a řetěz tak zatěžuje jen vaše šlapání, které u elektrokola nikdy není extrémní. Nebudete tak muset měnit tak často řetěz a pastorky, což znamená úsporu v řádu stovek korun za rok. Naproti tomu motor ve středu kola znamená stoprocentní přenos přes řetěz včetně rozjezdů a stoupání a takový řetěz se vytahá velmi rychle, a i náboj má potom omezenou životnost díky vysokému kroutivému momentu (laicky síla působící na náboj při záběru).

Vlastní řazení je Shimano Acera s devíti rychlostmi a bohatě postačuje při jízdě s asistencí i bez ní. Doporučujeme vždy nechat si trochu „paliva“ v zásobě, protože obecně u elektrokol není jízda do kopce bez asistence žádný med. Kolo je těžké a do prudkého kopce se člověk opravdu nadře. Pokud si nejste jisti momentální spotřebou a dojezdem, radši snižte míru asistence a včas si dobijte baterii. Baterie je vyjímatelná, pokud kolo parkujete venku nebo v nevytápěném prostoru, kde teplota klesá pod nulu, berte si ji dovnitř. Stejně tak, pokud nejezdíte přes zimu, skladujte baterii při pokojové teplotě a nabitou na 60%. Pokud kolo na podzim hodíte po vyjížďce vybité do kůlny nebo do sklepa, může vás to na jaře stát třináct tisíc korun v podobě nové baterie, právě tolik totiž stojí náhradní. A to by byla škoda, protože při správné péči sériová baterie vydrží stovky nabíjecích cyklů.

Tracer je vybaven základním odpružením ve vidlici a sedlovce, které bohatě stačí na záludnosti městské dlažby nebo polní cesty, nehodí se na Singletrek plný kořenů a kluzkého kamení. Pláště Schwalbe Marathon Plus vás podrží na silnici i v lehčím terénu a mají výbornou ochranu před píchnutím a v běžném provozu byste měli jezdit zcela bez defektů. O brzdění se starají hydraulické kotoučovky Tektro. Kdo chce jezdit rychle s pomocí elektřiny, pro něj je AGOGS Tracer to pravé kolo.

Dotazy

Vaše dotazy

Napsat dotaz
 • #3 Vlastimil Houška , 7. června 2021 14:51
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jde zvednout představec o pár cm výš?
  • Andrea Kupcová , 7. června 2021 15:09

   Dobrý den,

    

   ano jde, záleží v jaké poloze ho máte ted.

   S pozdravem

   Andrea Kupcová

 • #2 Zuzana Bártová , 4. května 2021 7:07
  Dobrý den,za jak dlouho,za kolik ujetých km je nutný servis tohoto elektrokola a kolik přibližně stojí. Dekuju
  • David Kučera , 4. května 2021 8:41

   Dobrý den, 1. garanční servis je po ujetí 500km a maximálně do jednoho roku.
   Zákazníci, kteří koupili elektrokolo od nás, mají u nás první garanční servis zdarma.

 • #1 Martin Lněníček , 15. září 2019 9:34
  Dobrý den, mám dotaz k e-kolu Agogs Tracer 32 km/h ( commuted edition) -
  1) je možno ho zakoupit i s klasickým (pánským) rámem?
  2) jsou na rámu návarky na osazení předního a zadního nosiče? ev. lze je individuálně doobědnat? ( na fotografiích je nebylo možno rozlišit).
  Děkuji a přeji pohodový den,
  Martin Lněníček
  • David Kučera , 16. září 2019 11:57

   Dobrý den,

   1.) ano, tato "úprava" lze provést i na pánském rámu. Je potřeba en upřesnit velikost rámu - v pánském provedení jsou dvě varianty velikosti rámů a to : 19" nebo 21".

   2.) zadní nosič lze namontovat, přední tu nemáme, ale nemyslím si, že by v tom měl být problém. Zadní nosič na tento model elektrokola lze doobjednat. Přední, jak jsem jednou zmiňoval v nabídce nemáme.

   Přei krásný zbytek dne !

    

Zde prosím položte Váš dotaz

(nebude zveřejněn)