O nás Doprava Servis Půjčovna Kontakt
Změnit jazyk webu
🌟

Všechny slevy elektrokol na jednom místě. Klikněte sem.

Správné zabalení elektrokola pro přepravu do servisu ekolo.cz


Než se pustíte do balení, zvažte, zda je opravdu nutné posílat celé elektrokolo. V případě problémů s baterií stačí zaslat pouze samotnou baterii, v případě problémů s motorem není nutné zasílat přední kolo, sedačku, pedály atd..

Nejprve si sežeňte krabici vhodných rozměrů.  Ideální samozřejmě je uschovat ve složeném stavu krabici, ve které bylo elektrokolo dodáno a která je pro transport navržena. Pokud nelze, potřebujete alespoň 2 velké kartony na strany kola a smršťovací fólii.

Klíčem 15 mm vytočte pedály (pozor, levý pedál má obrácený závit) a důkladně je zabalte.

Demontujte řídítka imbusovým klíčem. Obvykle velikost 4 nebo 5 mm.

Volná řídítka důkladně zabalte do balícího materiálu (ideálně bublinková fólie), především v oblasti displeje. Obalená řídítka připevněte na rám elektrokola (vhodná je horní, nebo šikmá rámová trubka) tak, aby se při otřesech neměla tendenci pohybovat. Při umisťování dejte pozor, ať nadměrným tahem nepoškodíte kabeláž a nepřekroutíte bovdeny či hadičky hydraulických brzd.

 

Vyjměte přední kolo. Tenkým kartonem obalte levou kliku, tu natočte směrem vzhůru a nasuňte na ni přední kolo (kliku vsuňte mezi dráty výpletu). V místech, kde se pneumatika, ráfek, nebo náboj kola dotýkají jakékoli části elektrokola, důkladně vypodložte obalovým materiálem, který zafixujte proti uvolnění. Přední kolo připevněte k rámu tak, aby se při transportu nepohybovalo.

Má-li přední kolo brzdový kotouč, nasměrujte jej směrem od rámu kola. Prostor mezi krabicí a brzdovým kotoučem vypodložte, kupříkladu kusem pevného kartonu.

Vypodložte patky přední vidlice pevným kartonem, který připevněte k nohám vidlice. Pokud má elektrokolo hydraulickou kotoučovou brzdu, vložte mezi brzdové destičky plochý kus kartonu o šířce cca 2 mm - existuje také speciální transportní vložka mezi brzdové destičky, kterou seženete v cyklo-obchodě.

 

Podle potřeby vyjměte sedlo se sedlovkou ze sedlové trubky a pečlivě jej zabalte.

 

Zkontrolujte, že rozměry takto připraveného elektrokola nejsou větší než vnitřní rozměry krabice. Elektrokolo do krabice vkládejte, pokud možno, s pomocí druhé osoby.

Pokud má elektrokolo v krabici prostor se pohybovat, vymezte jej vhodně vytvarovaným pevným kartonem.

Přiložte kopii záručního listu (či kopii prodejního dokladu), detailní popis závady, telefonní kontakt na Vás a Vaši zpáteční adresu.

Přiložte pedály, sedlo, klíče baterie, vhodně zabalenou nabíječku a osu předního kola.

Krabici důkladně zalepte a objednejte si svoz dopravní služby. Boxy s elektrokoly bez problémů dopravují spedice TopTrans a PPL.
 

Zásilku zašlete na adresu: 

Servis ekolo.cz
K letišti 2 / 1151,
Praha 6 - Ruzyně

Vyhledávání