Rady pro začátečníky

Pokud jste si právě pořídili své první elektrokolo, nebo si jen chcete rozšířit své znalosti o světě elektrokol. Ať už je to jakkoliv, níže se dozvíte několik tipů a rad, jak se naučit elektrokolo používat, co s ním případně nedělat a jaké jsou nejrozšířenější mýty o elektrokolech, které můžete najít všude na internetu.


Zvykněte si na své elektrokolo

Před jízdou v těžším terénu doporučujeme, abyste své elektrokolo vyzkoušeli v lehčím terénu a zvykli si na něj. Můžete poté očekávat, jak se bude v náročnějším terénu elektrokolo chovat a předejdete tak možnosti zranění, která vás mohou při neznalosti svého stroje potkat. Pokud přecházíte k elektrokolům z klasických jízdních kol, může Vás například překvapit váhový rozdíl. Pokud jste již v minulosti elektrokolo vlastnili, budete si muset zvyknout na odlišný stroj, protože každé elektrokolo se chová trochu jinak. Naučte se jízdní režimy vašeho elektrokola

Vzhledem k tomu, že každé elektrokolo má trochu odlišné jízdní režimy, pohony a míry dopomoci, je důležité, abyste u svého elektrokola znali míru dopomoci elektromotoru. Není nic horšího, než když při cestě dolů z kopce zrychlíte víc, než byste chtěli a nejste si ve svém elektrokole pořádně jistí. 


Nepřeceňujte se

Společně s elektrokolem přichází i nové možnosti, které elektrický pohon umožňuje, je však důležité zůstat v pozoru, protože s velkou sílou přichází i velká zodpovědnost. Proto se řiďte tímto bodem a bodem číslo 1. 


Naučte se, jak se o své elektrokolo starat

Ať už jste si pořídili elektrokolo v jakékoliv cenové relaci, je důležité naučit se o elektrokolo starat, aby Vám vydrželo co možná nejdéle a abyste se vyvarovali jeho zbytečnému poškození. Pro tyto účely jsme sepsali návod, jak pečovat o své elektrokolo. Dozvíte se například, jak pečovat v zimě o baterii a jak elektrokolo správně zazimovat, nebo co nesmíte dělat při umývání elektrokola.


Neměňte převod při plném zápřahu

Pokud měníte převody při plném zápřahu elektrokola, může dojít k poškození řetězu.


Pokud řešíte problém s elektrokolem, vypněte jej

Mohlo by dojít k samovolnému spuštění walk assist nebo jiné funkce a zraníte se při manipulaci s řetězem. Doporučujeme si také doma vyzkoušet základní servis, který se Vám při jízdě terénem může hodit, patří mezi něj například sundání kola či pláště. Důležité informace o pláštích elektrokol.


Dopřejte elektrokolu pravidelný servis

Pokud chcete svému elektrokolu věnovat maximální správnou péči, doporučujeme navštívit odborný servis, kde se o Vaše elektrokolo postaráme. Provádíme servis elektrokol libovolného typu pohonu, stáří a značky. 


Mýty o elektrokolech

Na internetu se dozvíte spoustu nepravdivých informací o elektrokolech, patří mezi ně hlavně to, že elektrokolo jede zcela samostatně, potřebujete na něj řidičské oprávnění a nebo na nich jezdí lenoši – vše to jsou samozřejmě nesmysly. Nejrozšířenější mýty o elektrokolech


Zpět na výběr elektrokola.