Vše o elektrokolech

Na této stránce se dozvíte vše o elektrokolech. Co jsou elektrokola, kde je koupit, jaké jsou základní části a komponenty elektrokola, nebo například základy údržby. Mýtus, že kola na elektrický pohon jsou jen pro starší osoby nebo pro ty s handicapem, je již dávno vyvrácen, a proto je dobré vědět vše, co tento stroj nabízí.

 

Co je elektrokolo a pro koho je určeno? 

Elektrokolo je v podstatě klasické jízdní kolo doplněné o elektrický pohon, baterii a další technologické vychytávky, jako je displej, ovládací panel nebo různé typy snímačů. Elektropohon pomáhá při šlapání a vy poté nemusíte vynaložit tolik úsilí, abyste se dostali do cíle. Znatelný rozdíl ucítíte převážně při jízdě do kopce. I přes to, že elektrokolo nemůže jet samo jako motocykl, může být dopomoc obrovská. Obvykle je každé elektrokolo vybaveno několika stupni dopomoci, mezi kterými lze pohodlně přepínat ovládací jednotkou na řídítkách. 

Elektrokolo je opravdu pro všechny - ať už cestujete do práce nebo jste fanoušek cyklistiky a chcete si užít zábavu v terénu, pro každého uživatele je něco v nabídce.

U nás v ekolo.cz si můžete vybrat hned z několika kategorií: 

Proč je dobré mít elektrokolo?

  • Nízké provozní náklady – i přes to, že je pořizovací cena někdy velká, investice se opravdu vyplatí, především Vašemu zdraví
  • Na elektrokole může jezdit kdokoliv a v jakémkoliv věku
  • Vysoká spolehlivost – elektrokola pořízené v naší prodejně / e-shopu jsou vyrobena pouze z kvalitních materiálů.

 

Jak vybrat správné elektrokolo?

Pokud nevíte, jak vybrat správné elektrokolo, můžete využít průvodce výběrem elektrokola, nebo interaktivní pomocník při výběru elektrokola. Pokud byste si stále nebyli jistí, můžete nás kontaktovat na info@ekolo.cz, nebo zavolejte na číslo 220 991 111.

 

Pohon elektrokol a baterie

 

Jak pečovat o elektrokolo?

 

Části elektrokola